Alternatywna komunikacja – stawiamy na elektromobilność

Od dłuższego czasu wiele młodych osób pyta dlaczego w Sanoku nie ma możliwości poruszania się hulajnogami? Pierwszym krokiem do tego, było spotkanie z reprezentantami blinkee.city. Przedstawili oni propozycję poruszania się po mieście małymi, zwinnymi i ekologicznymi pojazdami, wzorem miast takich jak Kraków, czy Rzeszów oraz mniejszych ośrodków, z którymi współpracuje firma.

Sanoczanie prawdopodobnie jeszcze jesienią będą mieli możliwość korzystania z tego typu formy przemieszczania się.

– Mnie jako mieszkańcowi zależy na czystych formach transportu, ograniczających emisję CO2, a zatem poziomu zanieczyszczenia, dlatego też stawiamy na elektromikromobilność. Te małe, ekologiczne pojazdy zajmują bardzo małą przestrzeń – na 1. miejscu dla samochodu zmieści się 16 hulajnóg. W godzinach szczytu hulajnogi będą mogły stanowić alternatywę dla samochodów, które korkują miasto i dla których problemem są miejsca parkingowe – uważa Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanok.

Poruszają się, nie wydając z siebie głośnych dźwięków. Na terenie Sanoka znajduje się sporo terenów rekreacyjnych, gdzie można poruszać się hulajnogami. Znacznie skrócą one czas dotarcia turystom np. od jednego muzeum do drugiego, do Centrum Rehabilitacji i Sportu, stadionu, dworca lub innych atrakcyjnych miejsc w mieście. Trwają prace nad ustaleniem sieci i wyznaczeniem tras postoju tych urządzeń. Już wkrótce na ulicach Sanoka będzie na Państwa czekało 40 hulajnóg. Wystarczy pobrać aplikację, założyć konto i zarezerwować pojazd, by dotrzeć w wybrane miejsce.

2 KOMENTARZE

  1. Hulajnoga po terenach rekreacyjnych od muzeum do muzeum? A którędy dokładnie? Hulajnogi nie mogą jeździć po ulicach, więc zostają chodniki…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj