XII Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu

XII Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu

 

28 sierpnia odbyły się  XII Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu. Drużyny wystartowały  z Muzeum Budownictwa Ludowego o godz. 10.00. Na trasie wyścigu panowała  prawdziwie rodzinna atmosfera.

 

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (15 km, 25 km oraz 40 km) w oparciu o mapę. Warto jednak zaznaczyć, że nie są wymagane szczególne umiejętności w posługiwaniu się nią, a organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej.

W dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem (ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna). Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 40 km trasę w około 4 godziny, jak i rodziny, które najczęściej traktują udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej z wspólnego spędzania czasu na łonie natury z psem.

Dodatkowo w trakcie imprezy odbyły  się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, podczas których można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj