Kolejny rekord Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna. Dzięki biegaczom do Magdy trafi blisko 35 tys. zł!

 

Kolejny rekord Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna. Dzięki biegaczom do Magdy trafi blisko 35 tys. zł!

 

Wielkim sukcesem zakończył się V Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. Dzięki biegaczom, którzy stanęli na starcie zawodów, udało się zebrać blisko 35 tys. zł na pomoc dla Magdy Kowalczyk z bieszczadzkiego Bukowca, która walczy o powrót do zdrowia po wypadku samochodowym.

To były już piąte charytatywne zawody biegowe współorganizowane przez PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. W poprzednich latach uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu m.in. Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, narciarza i kolarza oraz Dawida Radziejewskiego, wicemistrza świata i mistrza Polski w nordic walking z 2009 roku.

Tym razem zebrane podczas zawodów pieniądze – których było najwięcej w dotychczasowej historii crossu – trafią do 24-letniej Magdy Kowalczyk. W grudniu 2020 roku 24-letnia dziewczyna z Bukowca ucierpiała w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę. W wypadku zginęli rodzice Magdy, a ona sama, w stanie krytycznym trafiła do szpitala, na oddział intensywnej terapii. Lekarze zdiagnozowali u niej m.in.: złamanie kości udowej i żebra, pękniętą miednicę, obrażenia wielonarządowe, stłuczenia płuc, które nie pozwalały na samodzielne oddychanie oraz uraz mózgu. Teraz Magda walczy o powrót do zdrowia.

W ramach bieszczadzkiego wydarzenia, którego ambasadorem była Izabela Zatorska – najlepsza polska biegaczka górska w historii, multimedalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata – odbyły się dwa biegi na dystansie od ok trzech do ponad dziewięciu kilometrów, zawody Nordic Walking oraz szereg konkurencji dla dzieci. W biegu głównym – poprowadzonym na trudnej przełajowej trasie, najszybsi byli Ignacy Domiszewski oraz Katarzyna Albrycht. W imprezie na Wyspie Energetyk wzięło udział blisko 200 osób.

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj