Maria Pospolitak, dyrektor ZS nr 1 w Sanoku odeszła na emeryturę

1 września we wszystkich szkołach powiatu sanockiego uroczyście świętowano rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022. Szczególnie podniosła uroczystość miała miejsce w Zespole Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku, gdzie po 20-latach pracy ze stanowiska dyrektora placówki odeszła p. Maria Pospolitak.

– Chciałabym pożegnać i wyrazić wdzięczność osobie, która wiele lat swojej pracy zawodowej związała z Zespołem Szkół nr 1 – powiedziała p. Renata Gromek, nowy dyrektor „Ekonomika”. – Dla pani Marii Pospolitak kończy się czas trudnej, ale na pewno satysfakcjonującej pracy dyrektora naszej szkoły. Przez dwadzieścia lat z odpowiedzialnością i zaangażowaniem kierowała tą placówką, i to, jaka ta szkoła jest teraz, to bez wątpienia jej zasługa. Wspólnie z nami, nauczycielami, Pani Dyrektor rozbudowała bazę szkoły, pozyskiwała pieniądze unijne, które pozwoliły podnieść jakość naszej pracy. Starała się stwarzać uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju, przestrzeń na ich kreatywność, zapewnić poczucie bezpieczeństwa i życzliwość. Jako dyrektor znała sposoby, aby motywować nauczycieli do wytężonej pracy i była zawsze otwarta dla uczniów, przyjazna wszelkim szkolnym działaniom. Mimo natłoku spraw i trudności zawsze miała czas na przyjazny kontakt, rozmowę, zawsze można było liczyć na jej budujący uścisk dłoni.

Słowa podziękowania za dotychczasową współpracę wyraził również p. Stanisław Chęć, starosta sanocki.

– W dniu przejścia na emeryturę w imieniu mieszkańców powiatu sanockiego serdecznie dziękujemy za wieloletnią pracę na stanowisku nauczyciela i dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku. Pracowała Pani z wielkim oddaniem, śmiało i skutecznie wychodząc naprzeciw kolejnym wyzwaniom. Nawet w trudnych chwilach emanowała od Pani życzliwość, serdeczność i skromność. Uważamy, że efekty Pani pracy powinny być powodem do osobistej satysfakcji, ponieważ przyczyniły się do wysokiego poziomu sanockiej oświaty.
Pani Maria Pospolitak nie opuszcza jednak szkoły zupełnie, będzie pracować jako nauczyciel etyki zawodu. Z pracy odeszła natomiast p. Jadwiga Czeluśniak.

Ustępująca dyrektor zaznaczyła, że czuje się spełniona i nie żałuje czasu spędzonego w murach szkoły.

– Moim największym sukcesem jest to, że wykonywałam pracę, którą kochałam. Patrząc wstecz mogę również stwierdzić, że wiele swoich marzeń spełniłam. Nie udało mi się tylko osiągnąć jednego celu, a mianowicie, żeby nasi absolwenci w stu procentach zdawali maturę. Wierzę jednak, że i to marzenie wkrótce się spełni.

Wyrazy uznania i podziękowania za owocną współpracę przekazali p. Marii Pospolitak członkowie Zarządu Powiatu Sanockiego, p. Maryla Kopiec, sekretarz Powiatu Sanockiego, p. Edyta Szałankiewicz, skarbnik Powiatu Sanockiego oraz p. Agnieszka Kornecka-Mitadis, naczelnik Wydziału Oświaty.

Źródło: Powiat Sanocki