Programy lojalnościowe- co mogą nam zaoferować?

Programy lojalnościowe- co mogą nam zaoferować?

Programy lojalnościowe- co mogą nam zaoferować?

Polacy coraz chętniej przyłączają się do programów lojalnościowych oraz programów partnerskich Na rynku mamy wiele rodzajów programów partnerskich i lojalnościowych. Programy lojalnościowe lub partnerskie tworzone są przez wiele marek z bardzo różnych branż. Dlaczego warto interesować się programami lojalnościowymi programami partnerskimi?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Dlaczego warto zainteresować się programem partnerskim lub programem lojalnościowym?
  • Gdzie szukać najlepszych programów lojalnościowych?
  • Co daje nam obecność w programach lojalnościowych i partnerskich?
  • Na co zwracać uwagę w programach lojalnościowych i programów partnerskich?

Programy lojalnościowe i programy partnerskie mają na celu przyciągnięcie i przywiązanie do siebie klienta. Program lojalnościowy lub partnerski ma zachęcić konsumenta do cyklicznych zakupów w danym sklepie. Ze strony sprzedawcy program lojalnościowy jest niczym innym jak elementem strategii marketingowej. Jednocześnie taki program musi przynosić korzyści klientom. Pozostaje tylko kwestia tego, jakie to będą korzyści w rzeczywistości. Co oferują nam zatem programy lojalnościowe w tym programy motywacyjne?

Programy lojalnościowe i programy partnerskie- gdzie ich szukać?

W sieci znajdziemy wiele informacji na temat programów lojalnościowych i programów partnerskich. Branża ecomerce bardzo aktywnie stara się przyciągać lojalnych klientów właśnie poprzez programy lojalnościowe lub partnerskie. Dla konsumenta program lojalnościowy/partnerski to przede wszystkim aktywne korzystanie z atrakcyjnych zniżek i ciekawych okazyjnych ofert zakupowych. Wszystko to jest oferowane klientowi w zamian za dokonywanie regularnych zakupów. Programy lojalnościowe lub partnerskie oferują nam marki odzieżowe, duże portale aukcyjne oraz inne podmioty mające w swojej ofercie sprzedaż produktów. Poszukując informacji o programie budującym lojalność warto sprawdzić czy na stronach interesującego nas sklepu jest ikonka sprawdź system partnerski. Duże marki bardzo dbają o rozwijanie swoich programów lojalnościowych.

Jak dobrze wybrać program lojalnościowy lub partnerski?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych potrzeb oraz indywidualnych upodobań zakupowych. Lojalność klientów sprawdzana jest w różny sposób. Jest to szczególnie kuszące dla nowych klientów. Na rynku dostępnych jest kilka typów programów lojalnościowych czy partnerskich. Program lojalnościowy lub partnerski powinien być dostosowany do konkretnej grupy docelowej. W części sklepów klienci mogą skorzystać punktowego programu lojalnościowego, który charakteryzuje się tym, że za każde kolejne zakupy otrzymujemy punkty, które potem można wymienić na konkretne dobra dostępne w sklepie, który oferuje taki właśnie program lojalnościowy. Inną opcją jest program płatny, który polega na płaceniu przez konsumenta za przynależność do wyjątkowej grupy konsumentów, którzy dostają za to odpowiednie benefity. Ciekawy jest program lojalnościowy oferowany jako program charytatywny. To program, który ma na celu łączenie podmiotu biznesowego oraz jego lojalnych klientów wyznających te same wartości.  Z kolei program lojalnościowy nazywany programem poziomów to rodzaj zabawy dla konsumenta. W ramach tej zabawy konsument zdobywa punkty, które potem może wykorzystać zgodnie z regulaminem programu lojalnościowego. Natomiast program postępu polega na udostępnianiu użytkownikowi możliwości poprawienia umiejętności i dokonaniu postępu w wybranej rzeczy, za postęp konsumenci otrzymają nagrody lub inne gratyfikacje. Ciekawy jest również program lojalnościowy jako program subskrypcyjny. To nietypowy typ programu partnerskiego. Zwykle jest to kupno produktu lub usługi w formie abonamentu na określony czas. Nie da się ukryć, że wiele typów programów partnerskich znajdziemy na rynku.

Co daje nam obecność w programie lojalnościowym i programach partnerskich?

Obecność w lojalnościowym programie lub programie partnerskim pozwala nam jako konsumentom, na korzystanie z dedykowanych zniżek oraz ofert promocyjnych. Decydując się na obecność w programie lojalnościowym, musimy wybrać taki, który będzie dla nas jak najbardziej korzystny. Szukając programu stawiajmy na jak największe korzyści dla nas. Poszukując programu lojalnościowego dokładnie czytajmy jego regulamin. Wtedy będziemy mieć pewność, że nic nie przegapiliśmy. Dobrze poinformowani klienci będą dokładnie wiedzieć jak zostanie wynagrodzona ich lojalność.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj