Ile kosztuje domek letniskowy z tarasem? 

 

Osoby zainteresowane postawieniem domku letniskowego często przeglądają oferty pod kątem tego, jaki będzie koszt wykonania interesującego ich modelu. Te zaś są bardzo zróżnicowane, zależą bowiem od bardzo wielu czynników mających wpływ na cenę końcową. 

 

Drewno przystępne cenowo

Domek drewniany jest coraz częściej wybierany na działki letniskowe. Powodem tego jest w dużej mierze przede wszystkim ich cena, często o wiele niższa niż cena domków murowanych. Oczywiście koszt wykonania drewnianych domków zależy również od tego, jakie rodzaj drewna został zastosowany do ich wykonania. W znacznej większości jako materiał do ich wykonania stosuje się drewno sosnowe, które w naszym kraju zaliczane jest do niezwykle przystępnych cenowo. Ponadto wykonanie poszczególnych elementów domków z drewna nie zajmuje zbyt wiele czasu, można go bowiem niezwykle łatwo kształtować. Nie można też zapominać o tym, że dobrze wykonane drewniane domki nie potrzebują ocieplenia lub też jego warstwa nie musi być gruba, aby zapewnić dobre właściwości termoizolacyjne. To także znacząco potrafi obniżyć całkowite koszty, związane z postawieniem takiego domku. 

 

Rodzaj domku a koszt wykonania

Koszt wykonania drewnianego domu w dużej mierze zależy także od jego wielkości i przeznaczenia. Na pewno bowiem inaczej wykonuje się domek letniskowy, w którym będzie się przebywać wyłącznie w sezonie letnim a całkiem inaczej dom całoroczny, przeznaczony do codziennego zamieszkiwania. Domek letniskowy, w którym nie ma ogrzewania zazwyczaj jest projektowany inaczej, jego ściany są znacznie cieńsze i nie potrzebują grubych warstw ocieplenia. Ponadto powierzchnia domków letniskowych jest o wiele mniejsza niż domów całorocznych, co także przyczynia się do mniejszych kosztów związanych z ich budową. Obecnie bowiem domki letniskowe w znacznej większości są budynkami stawianymi na tak zwane zezwolenie, co jest możliwe pod warunkiem, że powierzchnia ich zabudowy nie przekracza tej określonej w odpowiednich przepisach. Nieduże domki można kupić i postawić już za kilkanaście tysięcy. Cena zależy również od tego, czy klient decyduje się na zakup domku wraz z usługą jego montażu czy też zestawia dom samodzielnie. Firmy które zajmują się wytwarzaniem domków często przy jednoczesnym zakupie usługi montażu oferują na tą ostatnią spore rabaty, co umożliwia obniżanie kosztów wykonania domku. Taka opcja jest idealna dla tych osób, które nie są w stanie samodzielnie wykonać złożenia domku na swojej działce. Oczywiście również model domku wpływa na cenę, różnią się one ilością okien czy na przykład rodzajem i ilością drzwi stosowanych w całym budynku. Na pewno także domek z tarasem będzie nieco droższy niż ten, który jest go pozbawiony, ponieważ nawet koszt samych materiałów wymusza nieznaczne podniesienie ceny. Panująca obecnie konkurencja sprawia jednak, że ceny domków drewnianych są coraz bardziej atrakcyjne dla zainteresowanych ich zakupem osób. starannie więc porównują oni oferty przynajmniej kilku firm, aby wybrać te jak najlepiej dopasowane do swoich oczekiwań. Producent domków letniskowych poleca domki do 35m2.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj