Podpisano umowę na opracowanie koncepcji budowy przeprawy mostowej

Podpisano umowę na opracowanie koncepcji budowy przeprawy mostowej

14 września w Sali Herbowej Urzędu Miasta podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej przeprawy mostowej na Sanie w ramach dotacji z programu „Mosty dla Regionów”. Jest to I etap realizacji inwestycji. Umowę w obecności sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak podpisali: burmistrz miasta Sanoka – Tomasz Matuszewski, skarbnik miasta – Bogdan Florek oraz dyrektor biura projektów firmy Sweco Polska – Maciej Olejarczyk.

Umowa opiewająca na kwotę niemal 1,4 mln zł obejmuje swoim zakresem wykonanie kompleksowej i wielobranżowej dokumentacji projektowej inwestycji wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji i dokumentów zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych, w tym pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji. I etap opiera się na opracowaniu dokumentów zgodnych z wymaganiami przepisów środowiskowych i obejmie: geodezyjne pomiary i mapę dla celów projektowych, koncepcję branży mostowo-drogowej, badania geologiczne i hydrologiczne, uzyskanie decyzji środowiskowej – Natura 2000.

II etap polega na opracowaniu projektu budowlanego oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę lub decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej: w tym operat wodnoprawny, projekt budowlany, projekt wykonawczy, specyfikacje techniczne, przedmiary i kosztorysy, uzyskanie decyzji ZRID. Wspomniane etapy powinny zakończyć się na początku 2023 r. Projekt budowlany ma zapewnić ciągłość ruchu kołowego i pieszego na istniejących ulicach Żwirki i Wigury, Sobieskiego, Zamkowej, Królowej Bony, Gajowej i Rybickiego.

Po podpisaniu umowy odbył się briefing prasowy. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas wizyty w Sanoku podkreśliła, że aby zapewnić wszystkim obszarom Polski zrównoważony rozwój, potrzebna jest nowoczesna infrastruktura drogowa. Nowy most na Sanie przyczyni się do wzrostu konkurencyjności regionu poprzez uwolnienie potencjału gospodarczego prawobrzeżnej części Sanoka. Ta inwestycja ma również przyczynić się do poprawy dostępności transportowej.

Dyrektor biura projektów firmy Sweco – Maciej Olejarczyk wskazał, że jest istotne, by zaprojektować most, który będzie funkcjonalny, ekonomiczny i ładny. Zależy nam, by most przyciągał uwagę mieszkańców i turystów, a przede wszystkim przyczyni się do rozwoju prawobrzeżnej części Sanu. Chcemy, by most w naturalny sposób połączył ważne punkty na mapie Sanoka, jak Muzeum Budownictwa Ludowego, Muzeum Historyczne, czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wierzę, że ta przeprawa mostowa w istotny sposób przyczyni się do rozwoju miasta.

Burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski wielokrotnie podkreślał, że jest to ważna inwestycja dla Sanoka i nie zważając na porażki oraz odrzucenie pierwszego ze złożonych projektów, nadal zabiegał, by taki most został wybudowany w Sanoku. Wizyty w ministerstwach na szczeblu rządowym przyniosły oczekiwany efekt i Sanok znalazł się na mapie realizowanych projektów w ramach programu „Mosty dla Regionów”. Na koniec podziękował za wsparcie Przede wszystkim dziękuję Pani Minister za wsparcie i dzisiejszą obecność w Sanoku. Podziękowania należą się również Posłowi do Parlamentu Europejskiego Panu Tomaszowi Porębie, który od początku wspiera nas w tej i innych inwestycjach. Przed nami ogrom pracy koncepcyjnej i projektowej i wierzę, że dzięki dobrej współpracy pracowników urzędu z przedstawicielami wykonawcy uda się to zadanie zrealizować w możliwie najszybszym terminie z korzyścią dla wszystkich użytkowników projektowanych dróg.

Na zakończenie wizyty wiceminister wraz z burmistrzem miasta obejrzeli realizowane w mieście inwestycje dofinansowane z programów rządowych, lokalizację projektowanego mostu i rozmawiali o kolejnych planach na rozwój miasta.

UM Sanok

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. […] 14 września w Sali Herbowej Urzędu Miasta podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej przeprawy mostowej na Sanie w ramach dotacji z programu „Mosty dla Regionów”. Jest to I etap realizacji inwestycji. Umowę w obecności sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak podpisali: burmistrz miasta Sanoka – Tomasz Matuszewski, skarbnik miasta – Bogdan Florek oraz dyrektor biura projektów firmy Sweco Polska – Maciej Olejarczyk. – KLIK […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj