Nagrody Miasta za  szczególne osiągnięcia w dziedzinie „KULTURA i SZTUKA” rozdane

Nagrody Miasta za szczególne osiągnięcia w dziedzinie „KULTURA i SZTUKA” rozdane

15 września w Sali Gobelinowej uhonorowano osoby zasłużone w kategoriach: upowszechniania kultury i twórczość artystyczna. W tym roku przyznano pięć nagród.

Nagrody w dziedzinie „Kultura i sztuka” w kategorii: „Upowszechnianie kultury i sztuki” za rok 2020 otrzymała Joanna Szostak-Rogoz – artystka, malarka, projektantka kostiumów, która wzięła udział w realizacji filmów animowanych „Wesoła nauka”. W ubiegłym roku odbyła się indywidualna wystawa czasowa malarstwa: „Trans-formacje pejzażu”.

Robert Handermander również otrzymał nagrodę w tej samej kategorii – jest pianistą, akompaniatorem, animatorem życia muzycznego i przede wszystkim pasjonatem muzyki. 

W kategorii „Twórczość artystyczna” w zakresie muzyka nagrodę otrzymał zaledwie 15-letni Dawid Siwiecki – uczeń liceum, akordeonista, który w ubiegłym roku zajął I miejsce w International Music Competition w Belgradzie. Podczas międzynarodowego konkursu talent Show Muzyki Klasycznej Virtuozi V4+ w Budapeszcie po finałowym występie Dawida Placido Domingo ocenił jego umiejętności jako „wymykające się jego pojmowaniu muzyki” i wróżył mu fenomenalną karierę. W tej samem kategorii nagrodę otrzymała Agata Kielar-Długosz – artystka-flecistka, która wystąpiła w ubiegłym roku na I Sanockim Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w kościele pw. NSPJ.

W kategorii „Twórczość artystyczna” w zakresie literatura nagrodę otrzymała Dorota Walczak-Delanois – literaturoznawca profesor na Wolnym Uniwersytecie w Brukseli, znawczyni i propagatorka twórczości Mariana Pankowskiego. 

Na zakończenie uroczystości odbył się krótki, ale bardzo emocjonujący pokaz muzyczny w wykonaniu laureatów Dawida Siwickiego oraz Roberta Handermandera.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj