„Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta” – konkurs dla młodzieży

„Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta” – konkurs dla młodzieży

„Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta” to konkurs organizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

 

Pomysłem na konkurs jest chęć rozbudzenia zainteresowania oraz poznawania ważnych dla historii miasta postaci, umożliwiając społeczności lokalnej, a przede wszystkim młodzieży  szkolnej poznanie ich życiorysów poprzez różne opracowania prezentujące ich sylwetki, jako że są one wizytówką miasta.

 

Celem jest przybliżenie bohatera/postaci ważnej dla historii miasta, której nazwiskiem opatrzona jest jedna z ulic tego miasta.

 

 

Do współpracy zaproszeni zostali  regionaliści z Muzeum Regionalnego w Dębicy, Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Muzeum Historycznego w Sanoku.

 

Konkurs swym zasięgiem obejmuje powiaty: dębicki, lubaczowski i sanocki. Zgłoszenia odbywają się poprzez szkołę do której dany uczeń uczęszcza.

 

Dla każdego powiatu zostanie wskazana przez regionalistę postać historyczna o której uczniowie tworzyć będą prace konkursowe. O każdej wskazanej postaci zostanie przygotowana prezentacja przedstawiająca jej sylwetkę, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej CK, a celem jej będzie zainspirowanie młodzieży przy tworzeniu prac konkursowych.

 

Konkurs zawiera cztery kategorie – do wyboru jedna, a są to: wywiad, prezentacja multimedialna, wystawa, komiks.

 

Po zakończeniu konkursu w każdej zwycięskiej szkole odbędzie się prezentacja zwycięskiej pracy. Prace przyjmowane będą do 19.11.2021 r. a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30.11.2021 r.

 

Do wygrania będą wartościowe nagrody, m.in. sprzęt multimedialny, np. tablet.

 

Regulamin oraz prezentacje postaci historycznych na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu: https://ck.przemysl.pl/ck/konkurs-ktory-uczy-historii.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj