Już w ten weekend Runmageddon na bieszczadzkich wzgórzach

 

500 m n.p.m, a nawet wyżej wbiegną startujący w ostatnim evencie Runmageddonu w 2021 r. Zawodnicy zdobędą bieszczadzkie szczyty, pokonają gęsto rozstawione przeszkody i przeprawią się dwukrotnie przez rzekę San. Finał Runmageddonu swoim stopniem ekstremalności przebije wszystkie tegoroczne edycje.

 

– Finałowy Runmageddon sezonu 2021 musi wyróżniać się stopniem trudności. Dlatego przygotujemy trasy gęsto utkane przeszkodami – zapowiada Alicja Bisewska, dyrektor eventu. – Będzie ich więcej, przez co będzie to jeszcze trudniejsze sportowe wyzwanie, ale na otarcie łez zagwarantujemy też wspaniałe jesienne widoki na Bieszczady. Już sam początek trasy wymagać będzie siły i niezłomności. Zawodnicy przebiegną jedno kilometrową pętlę z belką. Następnie, na trasie spotkają  mnóstwo przeszkód, w tym te ulubione jak: „Oponeo”, wymagające „Ołówki” oraz Combo, złożone z konstrukcji „Wariat” i „Killer Plank”. Jedna z przeszkód stanie na wysokości 400 m n.p.m., więc widok jaki się z niej roztoczy, z pewnością zachwyci uczestników. Podczas Runmageddonu w Lesku, uczestnicy formuły Rekrut i Hardcore wejdą do rzeki San aż dwukrotnie. Poznają dobrze chłód zimnej, rwącej wody. Startujący w 21-kilometrowej formule Hardcore zdobędą aż dwa szczyty: Gruszkę o wysokości 583 m n.p.m. oraz Bubeń (461 m n.p.m.). Weekend z Runmageddonem będzie iście ekstremalny. Udział w nim potwierdziło już ponad 1000 startujących, którzy do Leska przyjadą z całej Polski. O górski klimat eventu zadbają gospodynie z lokalnego koła wiejskiego, które nakarmią strudzonych biegiem zawodników, a także zespoły pieśni i tańca, które ubarwią swoimi występami artystycznymi ostatni w tym roku Runmageddon. Ponadto, w sobotę w godzinach 20:00 – 24:00 odbędzie się nietypowe After Party, czyli Nocne Pływanie na Basenie Aquarius.

 

Harmonogram i zapisy

 

W sobotę 16 października w godzinach 10:00-12:15 startować będą zwodnicy formuły Rekrut. Pokonają oni 6 kilometrów i na pewno więcej niż standardowe, dla tej formuły – 30 przeszkód. W niedzielę  między godzinami 7:40 a 11:00, co 15 minut startować będą najbardziej wytrzymali zawodnicy, którzy na koniec sezonu, zdecydowali się pokonać 21 kilometrów z ponad setką przeszkód. Linia startu i mety mieścić się będzie przy basenie Aquarius na ulicy Bieszczadzkiej 7. Do udziały w wydarzeniu można zapisać się poprzez stronę www.runmageddon.pl do piątku do godziny 14:00 lub osobiście w Biurze Zawodów podczas trwania eventu.

 

VI Mistrzostwa Biegów Przeszkodowych Runmageddon

 

Podczas Runmageddonu Lesko Brama Bieszczad rozegrana zostanie rywalizacja najlepszych biegaczy przeszkodowych. W sobotę na trasie Rekruta, a w niedzielę w formule Hardcore  wystartują zawodnicy ścigający się o najwyższe miejsca na podium. Ich starty dostarczą niezwykle dużo emocji kibicom, którzy w przygotowywanym specjalnie dla widzów miasteczku będą mogli dopingować Uczestników. Kto w tym roku zdobędzie mistrzostwo? Okaże się już w ten weekend!