Burmistrz Tomasz Matuszewski spotkał się z mieszkańcami Posady

Burmistrz Tomasz Matuszewski spotkał się z mieszkańcami Posady

W czwartek 14 października burmistrz Tomasz Matuszewski spotkał się z mieszkańcami Posady. To kolejne w tym roku, po Olchowcach, spotkanie burmistrza z mieszkańcami sanockich dzielnic. Następne odbędzie się na Wójtostwie na początku listopada.

Spotkanie burmistrza Tomasza Matuszewskiego z mieszkańcami Posady rozpoczęło się od prezentacji programu „Czyste powietrze”. Piotr Kutiak mówił o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczeń, zachęcał do monitorowania jakości powietrza i do podejmowania kroków, które wpływają na czystość otoczenia – priorytetem jest wymiana starych pieców, a program „Czyste powietrze” pomaga w finansowaniu tego przedsięwzięcia.
Burmistrz Tomasz Matuszewski rozpoczął od krótkiej analizy sytuacji finansowej miasta, a następnie przypomniał inwestycje zrealizowane na Posadzie: z dużych wymienił nowy dworzec oraz Centrum Usług Senioralnych, w którym spotkanie się odbywało, z mniej spektakularnych, ale jakże ważnych wymienił budowę sieci kanalizacji wodnej i sanitarnej. Wiele mówiono o ulicy Łany i łączniku do obwodnicy, którego realizacja właśnie dobiegła końca.

Była też mowa o inwestycji niezrealizowanej przez poprzednią kadencję, o której wiele mówiono i roztaczano wizje dobrobytu, jaki ma spłynąć na dzielnicę i miasto za jej sprawą. Chodzi o więzienie, którego budowę szumnie zapowiadali Patryk Jaki i Piotr Uruski, stojąc u boku poprzedniego burmistrza. Informacja o niezrealizowaniu obietnicy wywołała – w subiektywnym odczuciu wielu osób – nerwową reakcję obecnego na sali członka Solidarnej Polski Damiana Biskupa.

Spotkanie w dużej części zdominowała rozmowa o Łanach. „Przez 50 lat nas nie słuchano, więc teraz jesteśmy wdzięczni, że ktoś nas wreszcie zauważył” – uzasadniała swoje wystąpienie mieszkanka Łanów. Wyremontowana ulica otwiera teren dla budownictwa jednorodzinnego, a w przyszłości – jak mówią sami mieszkańcy – także na usługi, np. sklepy. Rozmawiano także o połączeniu autobusowym – burmistrz Matuszewski poinformował, że miasto zdaje sobie sprawę z potrzeby utworzenia przystanku na Łanach i wkrótce będzie to możliwe.

Mieszkańcy mówili o miejscach, które wymagają poprawy istniejącej infrastruktury. Wymieniano nazwy ulic: Ustrzycka, Działkowa, Nowa, Zagumna. Padła deklaracja ze strony burmistrza o wpisaniu do przyszłorocznego budżetu budowy łącznika pomiędzy ulicą Robotniczą a Zagumną – lepszy dojazd wpłynie na poprawę komunikacji z ulicami Leśną, Słoneczną i niewątpliwie uczyni teren bardziej atrakcyjnym.
Dziękowano burmistrzowi za uporządkowanie zieleńca za Autosanem – miejsca idealnego na spacery i wycieczki rodzinne. Burmistrz poinformował, że tamtędy będzie w przyszłości biegła ścieżka rowerowa Velosan, co niewątpliwie przyczyni się do rozwoju tego terenu w obszarach turystyki i rekreacji.

Z sali padały też głosy poparcia dla idei poszerzenia granic Sanoka.

Na zakończenie burmistrz podziękował mieszkańcom za przybycie i merytoryczną rozmowę, zapraszając ich do udziału w uroczystym otwarciu łącznika obwodnicy Sanoka z ulicą Łany.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj