Odnowiono żołnierskie groby na Cmentarzu Centralnym

Odnowiono żołnierskie groby na Cmentarzu Centralnym

Odnowiono żołnierskie groby na Cmentarzu CentralnymKwatera Żołnierzy Wojska Polskiego na Cmentarzu Centralnym to dla wielu sanoczan, a zwłaszcza dla środowisk kombatanckich, miejsce symboliczne. Od wielu lat mówiono o potrzebie renowacji pomnika. Dzięki inicjatywie burmistrza Tomasza Matuszewskiego i dotacji z MKDNiS kwatera wojskowa została uporządkowana. Remont wykonali pracownicy Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

Zakończono prace remontowe przy kwaterze i nagrobkach Żołnierzy Wojska Polskiego na Cmentarzu Centralnym w Sanoku. Renowację ważnego i symbolicznego dla sanoczan miejsca wykonano dzięki  dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dofinansowanie, o które wnioskowali urzędnicy miejscy, wyniosło 32 proc. kosztów remontu.

Przeprowadzono prace remontowe przy pomniku oraz 148 nagrobkach Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy polegli w walkach o wolność.

Na sanockim Cmentarzu Centralnym w Kwaterze Żołnierzy Wojska Polskiego odbywają się uroczystości z okazji świąt państwowych – sanoczanie spotkają się tam już niedługo podczas obchodów Święta Niepodległości 11 listopada.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj