Inicjatywa społeczna #BieszczadyPamiętają

Bieszczady Pamiętają to inicjatywa społeczna mająca na celu ocalenie od zapomnienia bieszczadzkich cmentarzy, cerkwisk, kapliczek i miejsc pamięci. Pomysłodawcy zachęcają do odwiedzenia i uporządkowania wybranych miejsc oraz zapalenia zniczy.

„Drodzy miłośnicy Bieszczadów i nie tylko 
Zapraszamy Was do udziału w akcji #BieszczadyPamiętają. Jest to inicjatywa społeczna mająca na celu ocalenie od zapomnienia bieszczadzkich cmentarzy, cerkwisk, kapliczek i miejsc pamięci. Zachęcamy zarówno turystów jak i mieszkańców Bieszczadów do odwiedzenia, uporządkowania i zaopiekowania się wybranymi miejscami oraz zapalenia zniczy. Szczególnie teraz, w okolicach symbolicznego miesiąca pamięci o zmarłych, chcemy ocalić te miejsca od zapomnienia i uczcić pamięć minionych pokoleń.”

Jak włączyć się w akcję
– Znajdź miejsce na terenie Bieszczad, które chcesz uporządkować i odwiedź je w okresie październik – listopad  2021
–  Jeśli chcesz, zaproś znajomych i rodzinę
–  Posprzątaj wybrane miejsce: uprzątnij zużyte znicze i sztuczne kwiaty, uporządkuj teren wokół nagrobków/kapliczki, zapal znicze
– Możesz opublikować zdjęcie na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #BieszczadyPamiętają i zamieścić je na naszej grupie oraz zachęcić innych do wzięcia udziału w akcji.