Rozpoczęło się dwudniowe II Forum Gospodarcze

Właśnie rozpoczęło się dwudniowe II Sanockie Forum Gospodarcze w Uczelni
Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku współorganizowane przez Urząd Miasta
i sanocka uczelnię. W pierwszym dniu zaplanowano obrady, prezentacje i
dyskusje. Udział w nich biorą m.in. wiceminister funduszy i polityki
regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wicewojewoda Jolanta Sawicka,
przedstawiciel zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek,
prodziekan ds. rozwoju Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego
Łukasiewicza dr. hab. Piotr Bogusz. Wykładom panelowym towarzyszą
dyskusje, międzynarodowa wymiana opinii i doświadczeń, a także
rozszerzanie biznesowych relacji.

Pierwsi głos zabrali zaproszeni goście wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, Stanisław Kruczek członek Zarządu Województwa Podkarpackiego i konsul Konsulatu Generalnego RP we Lwowie Tomasz Kowal.

– Jednym z filarów rozwoju Sanoka są – przedsiębiorcy, dla których stworzono
Forum – tymi słowami burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski
zainaugurował forum Z myślą o przyszłości podmiotów gospodarczych,
przyszłości pracowników zatrudnionych w wielu firmach i ich rodzinach tworzymy Forum, tę platformę wymiany doświadczeń i współpracy, której celem jest dążenie do realizacji wielu wizji i dalszy rozwój naszej małej ojczyzny. Druga edycja Forum stała się okazją do uhonorowania Firm instytucji i osób szczególnie wyróżniających się. Tytuł Innowacyjna Firma otrzymał Sanok Rubber Company S.A. Firma działa w oparciu o najwyższe standardy organizacji pracy oraz dba o swoich pracowników,
zapewniając im dobre warunki pracy i możliwości rozwoju. Tytuł Menadżer Roku został przyznany Panu Ryszardowi Ziarce, za skuteczność i świadomość, z jakimi buduje konkurencyjność i innowacyjność swojej firmy, dążąc do jej rozwoju przy jednoczesnym poszanowaniu norm etycznych.

Tytuł Instytucja Roku otrzymała Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku za zaangażowanie i kreatywność, które przyczyniają się do jej rozwoju i miasta. Uczelnia w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia powstania, a przed miesiącem dzięki wytężonej pracy wielu osób otwarte zostało Centrum Symulacji Medycznej. Tytuł Zasłużony dla Sanockiej
Przedsiębiorczości otrzymał Marek Łęcki od lat związany z Sanok Rubber Company, przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki, wcześniej pracował dla Autosanu. Pan Marek kreuje postawy przedsiębiorcze i prowadzi aktywną działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Sanoku, realnie wpływając na rozwój regionu. Partnerem Turystycznym został Hotel Arłamów za inspirowanie i kreowanie rozwoju branży turystycznej. Hotel prowadzi aktywną działalność na rzecz postępu turystyki przy współpracy z samorządem i innymi instytucjami naukowymi, kulturalnymi czy sportowymi.
Partnerem Miasta Sanoka została Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, która
dzięki podjętej współpracy w zakresie wspierania oraz finansowania
przedsięwzięć artystyczno–kulturalnych oraz sportowych na terenie Sanoka
przyczynia się do aktywizacji i integracji społeczności lokalnej.

W pierwszym panelu moderowanym przez Rusłanę Krzemińską przedstawicielkę
Gabinetu Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP udział
wzięli wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka i wiceprezes zarządu NFOŚiGW Artur Michalski. Paneliści rozmawiali o perspektywie finansowej dla miasta Sanoka i możliwościach pozyskania funduszy na strategiczne inwestycje.

II Sanockie Forum Gospodarcze – program 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj