Łącznik ronda Beksińskiego z obwodnicą za dwa lata

Łącznik ronda Beksińskiego z obwodnicą za dwa lata


Jak podaje portal gospodarkapodkarpacka.pl: łącznik ronda Beksińskiego z obwodnicą będzie gotowy za dwa lata. Wykona go firma Budimex z Warszawy.

 

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 886 będzie miał początek na skrzyżowaniu rondo im. Zdzisława Beksińskiego i poprowadzi do ronda na obwodnicy. Na rozstrzygnięcie przetargu przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich trzeba było sporo poczekać. Nic dziwnego, skoro oszacowano koszty budowy na 18 300 000 zł. Tymczasem cena najtańszej oferty opiewała na ponad 32 mln złotych.
Najtańszą ofertę – spośród sześciu – złożył warszawski Budimex. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich dziś opublikował swoją decyzję: kontrakt na budowę oczekiwanego w Sanoku łącznika trafi do Budimexu.
– Cieszę się, że kolejny łącznik do obwodnicy będzie realizowany. Dla miasta nowa inwestycja drogowa zawsze jest wartością dodaną. Dzięki łącznikowi ruch stanie się bardziej płynny i na pewno docenią to zwłaszcza mieszkańcy Dąbrówki. Mam nadzieję, że teraz już nic nie przeszkodzi realizacji łącznika i wykonawca, którym jest jedna z największych firm budowlanych w kraju, z ogromnym doświadczeniem, sprosta zadaniu – komentuje burmistrz Tomasz Matuszewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj