Jesienne spotkanie przy cerkwi w Grabówce

Unikatowa polichromia z cerkwi w Grabówce zabezpieczona„Jesienne spotkanie przy cerkwi w Grabówce” odbędzie się 21.11.2021 w Domu Ludowym im. Wincentego Witosa. Wydarzenie ma na celu otworzyć przestrzeń do życzliwych rozmów o zabytkach greckokatolickich w województwie podkarpackim i trudach związanych z ich ratowaniem (zarówno na poziomie administracyjnym, prawnym jak i społecznym).

 

W wydarzeniu wezmą udział między innymi: Katarzyna Winnicka (historyk sztuki), Zbigniew Kaszuba (Towarzystwo Karpackie), Jan Herbetko (Stowarzyszenie Ratowania Cerkwi w Baligrodzie), Witold Grzesik (wieloletni działacz na rzecz ratowania dzwonnicy w Polanach Surowicznych), Marcin Michańczyk (fotograf cmentarzy z okresu I w.ś.), oraz Andrzej Batruch (mecenas sztuki cerkiewnej w województwie podkarpackim, potomek byłych mieszkańców miejscowości Końskie).
Wydarzenie objęte zostało patronatem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, Muzeum Regionalnego im. Adama Fastnahta w Brzozowie, oraz rzeszowskiego oddziału, oraz Tygodnika Sanockiego.
Spotkanie dyskusyjne ukoronowane zostanie występem Agaty Rymarowicz.
Organizatorzy serdecznie zapraszają!
Jesienne spotkanie przy cerkwi w Grabówce
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj