Kiermasz

 

Kiermasz „Smaki Wołoskiej Kultury”

Organizatorzy zapraszają na kiermasz „Smaki Wołoskiej Kultury”, który odbędzie się w gminie Bukowsko w dniu 28 listopada 2021 (niedziela) od godziny 12:00, na terenie placu Centrum Dziedzictwa Przyrody Karpackiej (centrum Bukowska).

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców oraz gości, którzy przybędą do Bukowska aby skosztować smaków kultury wołoskiej, czyli bogatej i wielobarwnej kultury Karpat. Celem wydarzenia jest przybliżenie dziedzictwa kulturowego osadników wołoskich, którzy zagospodarowali górski region Karpat, w tym również teren naszej gminy, już w Średniowieczu.

Kiermasz przybliży nam smaki oraz tradycje związane z kulturą wołoską poprzez:
– prezentację rękodzieła lokalnych artystów
– degustację potraw inspirowanych kuchnią wołoską
– występ Kapeli Ludowej „Bukowianie” nawiązujący do muzyki pasterskiej
– warsztaty kowalstwa artystycznego przygotowane przez Kuźnię Skarbów dla dzieci i młodzieży (dzieci będą mogły wykuć w ogniu swoje własne dzieła),
– warsztaty kulinarne bazujące na dziedzictwie kuchni wołoskiej prowadzone przez pana Mieczysława Czytajło
– zajęcia animacyjne dla dzieci
– wystawę zwierząt mini ZOO
W ramach wydarzenia odbędzie się również jarmark ekologicznych produktów spożywczych i płodów rolnych prosto od rolników. 

Będziecie Państwo mieć okazję skosztować pysznej kuchni regionalnej oraz zakupić oryginalne rękodzieło i świeże produkty spożywcze doskonałe na świąteczny stół.
Projekt realizowany w ramach Karpackie inicjatywy lokalne ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 za pośrednictwem Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj