Ile kosztuje budowa domu szkieletowego?
worker roofer builder working on roof structure on construction site

Ile kosztuje budowa domu szkieletowego?

Współcześnie inwestorzy mają do wyboru wiele technik budowy domu. W Polsce wciąż najpopularniejsza jest budowa domów murowanych. Chociaż w naszym kraju w ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania budową domów szkieletowych, które podbiły serca mieszkańców Ameryki i Skandynawii. Wynika to niewątpliwie z licznych zalet budowy domu szkieletowego. Poniższy artykuł przedstawia zalety oraz koszt budowy domu szkieletowego.

Zalety budowy domu szkieletowego

Podstawowe zalety budowy domu szkieletowego to szybkość budowy oraz niższy koszt w porównaniu z budową domu murowanego. Sprawna organizacja oraz dobre przygotowanie do budowy pozwala na wzniesienie budynku systemem szkieletowym już w ciągu 3-4 miesięcy. Cechą charakterystyczną domu szkieletowego jest konstrukcja z drewna, a więc materiału gwarantującego odporność na warunki atmosferyczne oraz wytrzymałość. Bardzo istotne jest aby wybrać drewno dobrej jakości, co pozwoli zapewnić trwałość domu na wiele lat. Istotną zaletą budowy domu szkieletowego jest fakt, że można go budować bez względu na porę roku. Decydując się na budowę domu szkieletowego warto skorzystać z usług firmy, która specjalizuję się w budowie tego rodzaju budynków. Wielu inwestorów obawia się, że poprzez drewnianą konstrukcję istnieje duże ryzyko powstawania mostków termicznych. Jednak przy wznoszeniu domu szkieletowego przez profesjonalną firmę, która prawidłowo przeprowadzi proces budowy nie ma takiej możliwości. Najlepszym tego dowodem jest wysoka popularność domów szkieletowych w mroźnej Skandynawii.

Ile kosztuje budowa domu szkieletowego?

Koszt budowy domu szkieletowego jest trudny do oszacowania. Podobnie jak w przypadku domów murowanych wpływa na niego wiele czynników. Między innymi rodzaj dachu, liczba kondygnacji, obecność lukarn i balkonów oraz liczba okien i przeszkleń. Szacuje się, że koszt budowy domu szkieletowego wraz z wykończeniem to wydatek około 3-4 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Współcześnie budując dom warto zainwestować w nowoczesne technologie pozwalające ograniczyć koszty późniejszej eksploatacji domu. Chodzi tu oraz panele fotowoltaiczne pozwalające pozyskiwać prąd ze słońca, pompę ciepła, rekuperację czy przydomową biologiczną oczyszczalnię ścieków. Ostatnią z wymienionych można zamontować, gdy dom nie posiada możliwości przyłączenia do zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej. Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków za sprawą mikroorganizmów pozwala oczyścić ścieki do wody drugiej klasy czystości, którą można wykorzystać do nawadniania drzew i krzewów ozdobnych.

Aby mieć pewność co do wysokiej skuteczności przydomowej oczyszczalni ścieków należy wybrać urządzenie posiadającej znak CE, który świadczy o tym, że oczyszczalnia spełnia normy europejskie. Jednym z liderów przydomowych oczyszczalni ścieków jest urządzenie NV firmy Traidenis-Pol Sp. z o.o.. Oczyszczalnia NV pracuje w innowacyjnej hybrydowej technologii, co pozwala osiągnąć wysoką efektywność oczyszczania ścieków nawet przy ich nieregularnym dopływie. Urządzenia NV dostępne jest na rynku krajowym od 15 lat, co owocowało zamontowaniem ponad 22 tysięcy sprawnie działających urządzeń. Wysoka jakość przydomowej oczyszczalni NV potwierdzona jest 20-letnią gwarancją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj