Mieszkanie chronione – koniec remontu

Zakończyły się prace adaptacyjne pomieszczeń w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku. Łącznie zadanie kosztowało ponad 220 tys. zł.

Pomieszczenia zostały gruntownie przebudowane.  Wymieniono instalację elektryczną, wymurowano odpowiednie ściany, otynkowano. Wykonany został podjazd dla osób niepełnosprawnych. Mieszkanie składa się z aneksu kuchennego połączonego z salonem oraz dwóch sypialni. Łazienka jest  dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej, która ma przygotować  pod opieką specjalistów osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub wspomagające te osoby w codziennym funkcjonowaniu. Mieszkanie jest przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, chorobą psychiczną oraz osób niewidomych. Muszą być to mieszkańcy Sanoka. Osoby te będą uczyć się samodzielności.

Mieszkanie zostanie zakwaterowane po ukończeniu budowy windy, która przylega do pomieszczeń. Planowane zakończenie budowy przypada na koniec pierwszego kwartału 2022 roku.

W styczniu odbyło się pierwsze spotkanie  mające na celu zaplanowanie działań związane z  zakwaterowaniem. Rafał Gużkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbył wstępną rozmowę z Józefem Orłowskim ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym, który widzi potencjał i potrzebę prowadzenia takiej placówki.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj