Rada Młodzieży pyta, jak kupić w Sanoku bilet MKS?

W poniedziałek w Sali Herbowej po raz kolejny obradowali radni Młodzieżowej Rady Miasta. Podczas sesji omawiano sprawy bieżące, takie jak finał WOŚP, oraz „przewlekłe” – do tych należy problem, z jakim spotykają się osoby korzystające z autobusów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. O szczegóły zapytaliśmy przewodniczącego MRM obecnej kadencji – Jakuba Pilcha.

Jakie sprawy omawiali radni podczas poniedziałkowej sesji?

Na początku debatowaliśmy na temat naszego budżetu, który mamy już ustalony na 2022 rok, myśleliśmy jak możemy go rozdysponować, poruszyliśmy też kwestie pomocy finansowej ze strony miasta i sponsoringu. Następnie przeszliśmy do bardzo „gorącej” sprawy, jaką jest brak biletomatów w niektórych autobusach. Zaprosiliśmy do rozmowy wiceburmistrza Artura Kondrata, który przedstawił nam plany dotyczące biletomatów, które mają wejść w życie od czerwca. Zaproponowaliśmy, aby do czerwca pomyśleć o jakiejś inicjatywie, ponieważ wiele osób z powodu braku biletomatów ucierpiało. Kolejnym punktem debaty był nasz udział w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA, dostaliśmy gwarancję brania udziału w tym projekcie.

Dlaczego poruszyliście temat biletomatów?

Temat biletomatów jest bardzo ważną kwestią, wielokrotnie słyszałem skargi na ich brak. W obecnych czasach kierowcy nie sprzedają biletów, a niektóre osoby wsiadają do autobusów w  miejscach, gdzie po prostu nie ma jak kupić biletu, a potem loteria: będzie mandat czy nie? Jako rada jednogłośnie uważamy, że problem ten trzeba rozwiązać jak najszybciej.

Będziecie monitorować sprawę biletomatów w mieście?

Jak najbardziej! Będziemy śledzić ten temat i mamy nadzieję, że do czerwca, gdy projekt ma zostać wdrożony, pojawi się jakaś inicjatywa, która umożliwi kupno biletu, np. koło przystanków. Rozmawialiśmy o tym z wiceburmistrzem Arturem Kondratem, wiceburmistrzem Grzegorzem Korneckim i przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Romaniakiem.

Młodzieżowa Rada zaangażuje się w tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Będziemy włączać się w WOŚP, dostałem propozycję przedmiotów na licytację, mamy zamiar także coś przekazać, dodatkowo niektórzy z naszych radnych będą wolontariuszami w dzień finału, między innymi będę też ja… O szczegółach naszej działalności związanej z WOŚP będziemy informować w najbliższym czasie, więc zachęcam wszystkich do śledzenia poczynań Młodzieżowej Rady Miasta w mediach społecznościowych.