Miasto Sanok wesprze STS - 400 tys. zł na hokej

Miasto Sanok wesprze STS – 400 tys. zł na hokej

Po raz pierwszy w historii Rada Miasta Sanoka wesprze seniorską drużynę hokejową Ciarko STS Sanok tak znaczącą kwotą. Mowa aż o 400 tys. zł dofinansowania. Tradycje sanockiego hokeja sięgają lat 50. Sanocka drużyna dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski.

Miasto Sanok wesprze STS - 400 tys. zł na hokej
Miasto Sanok wesprze STS – 400 tys. zł na hokej

25 stycznia Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka spotkał się z Michałem Radwańskim. prezesem zarządu Ciarko STS Sanok oraz Miika Elomo – nowym trenerem klubu. Burmistrz miał okazję poznać pierwsze wrażenia z pobytu w Sanoku prowadzącego drużynę seniorską fińskiego szkoleniowca.

– Trafiliśmy na niełatwy okres budowania drużyny seniorskiej i jej udziału w rozgrywkach PHL na czas pandemii, gdy firmy borykają się z problemami finansowymi. Pomimo tego, udało się pozyskać do współpracy wielu strategicznych partnerów, którzy wspierają drużynę. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom, po raz pierwszy w historii miasta, zabezpieczyliśmy na wsparcie drużyny w budżecie miejskim środki w kwocie 400 tys. zł – poinformował burmistrz na swoim profilu na Facebooku.

Burmistrz podziękował również radnym za przychylność oraz podjęcie takiej decyzji.

– Tradycje hokejowe w Sanoku są bardzo zakorzenione i ogromną korzyść promocyjną miasto czerpie właśnie z rozgrywek hokeja. Dlatego tak ważne jest, byśmy dbali o dobrą promocję Sanoka poprzez sport. Także drużyny seniorskie innych dyscyplin sportowych mogą liczyć na wsparcie. Naszą dewizą jest, by dbać o zrównoważony rozwój miasta, również w obszarze sportu – dodał.

Rozwój sportu jest też możliwy dzięki zaangażowaniu Sanockiej Fundacji Rozwoju Sportu, która aktywnie stara się nawiązać współpracę ze sponsorami w kwestii wsparcia różnych dyscyplin sportowych, w tym hokeja.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj