Nie będzie podwyżek? Miasto dopłaci ponad milion złotych do wody i ścieków

Nie będzie podwyżek? Miasto dopłaci ponad milion złotych do wody i ścieków

Podczas zwołanej 27 stycznia sesji Rady Miasta radni na wniosek burmistrza uchwalili dopłaty do wody i ścieków. Dzięki podjętej uchwale nasze rachunki nie będą rosły. Na pokrycie dopłat za wodę i ścieki w budżecie na 2022 rok zostały zaplanowane środki w wysokości 1 138 000 złotych. Na dopłaty do zużytej wody przeznaczono 448 000 złotych, do odprowadzonych ścieków – 690 000 złotych.

Obowiązujące taryfy zostały ustalone i zatwierdzone przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na trzy lata, a więc będą obowiązywały do roku 2024 roku. Uchwała Rady Miasta pozwoli w bieżącym roku na utrzymanie opłat, jakie zapłacą mieszkańcy Sanoka za wodę i ścieki, na dotychczasowym poziomie.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Miasto dopłaci? Miasto ma własne wolne środki? Skarbnik na każdej sesji stęka, w ubiegłym roku dla rodzin wielodzietnych ile podniesiono wywóz nieczystości? Przypomnę – 143%! Na hokej 400 tys, umarz się podatek gruntowy dla mops, dla mieszkańców też coś chyba można. Bez mieszkańców nie będzie miasta i waszych pensji. Gdzie te tzw „dopłaty” idą? Ja ich w rachunku za wodę nie widzę. Podobnie jak nie widzę żeby klatka schodowa miała 600 m/2 – a za taką powierzchnię ludzie płacą w jednej klatce. I to jest podobno sprzątanie. Tanie coś to sprzątanie. Gdzie nadwyżka?

    • Taryfy zatwierdza urząd w Rzeszowie – o ile czytam ze zrozumieniem. Więc może dobrze, że będą te dopłaty. Opłaty za sprzątanie to raczej sprawa i pomysły wspólnot mieszkaniowych lub spółdzielni. Zgadzam się co do hokeja. Ten gest nie wygląda na oszczędność, a to przecież nasze podatki na to idą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj