https://www.facebook.com/burmistrzsanoka/videos/655128155820455

Konferencja – działania lokalnych samorządów i aktualna sytuacja na Ukrainie

 

Dziś w Sali Herbowej  odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli Zbigniew Mierzwa –  Koordynator Projektów Pomocowych przy Ministrze Sprawiedliwości, Marek Andruch – Starosta Powiatu Bieszczadzkiego i Stanisław Chęć – Starosta Sanocki. Zaproszeni poinformowali o aktualnej sytuacji na Ukrainie oraz podjętych działaniach przez samorządy lokalne.

Podczas konferencji przeprowadzono również wideo rozmowę z  Ivanem Tsehenko Prezesem Zarządu Międzynarodowego Centrum Integracji Europejskiej Ukrainy, który przekazał nam najświeższe informacje dotyczące aktualnej sytuacji w Ukrainie. Podczas konferencji burmistrz Tomasz Matuszewski złożył serdeczne  podziękowania skierowane do sanoczan zaangażowanych w pomoc dla osób przemierzających granicę.

– Miło nam, że trud i ciężka praca jaką wkładamy w niesienie pomocy uchodźcom jest zauważana i doceniana poza granicami naszego kraju – powiedział.

Burmistrz i zaproszeni goście szczerze dziękowali wszystkim zaangażowanym w pomoc uchodźcom wojennym. Poprosili również by czytać świeże komunikaty dotyczące potrzebnych środków i rzeczy dla przybywających do Polski. Zauważyli, że nie da się określić jak długo będzie taka pomoc potrzebna, więc trzeba rozłożyć siły i dysponować nimi jak najdłużej. Burmistrz zauważył, że potrzeba jest wyznaczenia koordynatorów konkretnych sekcji, by usprawnić przepływ informacji oraz działania wolontariuszy. O wszystkim będziemy niezwłocznie Państwa informować.

Wszyscy mamy nadzieję, że wojenny koszmar skończy się jak najszybciej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj