Tona (!) odpadów nad Sanem mniej! Akcja wiosennego sprzątania zakończona

Tona (!) odpadów nad Sanem mniej! Akcja wiosennego sprzątania zakończona

Grupa 25 osobowa – członków  Stowarzyszenia Łączy Nas Sanok i wolontariuszy posprzątała oba brzegi Sanu między mostami oraz za Carrefourem i przy lotnisku. Odpady odebrało SPGK Sanok gdzie zostały zważone na GPZOS – dokładny wynik to 980 kg. Rok wcześniej w ilości  10 osób zebrano 440 kg. To pokazuje, że śmieci więcej, ale dzięki większemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie się z nimi uporać. 

 

 

Tona (!) odpadów nad Sanem mniej! Akcja wiosennego sprzątania zakończona– Szczególne podziękowania dla wielopokoleniowej grupy z POZYTYWNIE ZABIEGANI SANOK, którzy wykonali  kawał dobrej roboty, sami posprzątali odcinek od Skansenu do policji, czyli pół trasy ich sztandarowej biegowej akcji „Piątkowej piątki”.  Byli z nami też przedstawiciele Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka z Kubą Pilchem na czele. Warto odnotować, że teren za MOSiR Sanok posprzątała młodzież z Ukrainy zakwaterowana w Domu Sportowca – podsumował akcję Grzegorz Wilusz, członek Stowarzyszenia. 
Całość oddolnej imprezy zakończyło wspólne ognisko.

Tradycyjnie najwięcej śmieci uzbierano w okolicy marketów Carrefour i Kaufland oraz… za budynkiem Policji. 

Niektórzy byli naprawdę zmęczeni 🙂

Zbieranie śmieci to nie taka lekka praca. Oczywiście najłatwiej byłoby, gdyby każdy sprzątał po sobie. Niestety nadal tak się nie dzieje i dzieci, które dzielnie pomagają przy porządkowaniu często na koniec akcji… padają ze zmęczenia 🙂

ew

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj