POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

 

Dnia 7 kwietnia 2022 roku z okazji Światowego Dnia Zdrowia Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Sanoku zorganizowała powiatowy konkurs „Wiedzy o zdrowiu” dedykowany dla uczniów klas czwartych.

Mając doświadczenie z nauki zdalnej, został on przeprowadzony w macierzystych szkołach uczestników z wykorzystaniem aplikacji Teams oraz Forms. Pomysłodawczyni  Karolina Ciskowska skomentowała wydarzenie:

– Majka opracowała trzyetapowe rozgrywki – test wielokrotnego wyboru, test typu prawda/fałsz oraz test na tworzenie rymujących się haseł o zdrowiu z rozsypanki wyrazowej. Trzyosobowe drużyny ze zgłoszonych szkół wspólnie pracowały przed komputerem pod nadzorem swoich szkolnych opiekunów. Należało wykazać się ugruntowaną wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia oraz umiejętnością pracy zespołowej. Taka forma konkursu bardzo spodobała się wszystkim uczestnikom, ale rozstrzygnięcie i rozdanie nagród odbyło się 13 kwietnia 2022 roku już wspólnie.

Dyrektor szkoły Miłosz Kielar oraz pomysłodawczyni konkursu, podziękowali za udział, zaangażowanie i wszystkim wręczyli pamiątkowe dyplomy i upominki, których głównym sponsorem była firma Piwniczanka. Mamy nadzieję, że ten konkurs na trwałe wpisze się w kanon powiatowych rozgrywek wiedzy.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Szkoła Podstawowa nr 3

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 9

Szkoły wyróżnione za aktywny udział:
Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa w Nowotańcu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj