Biblioteka dla dzieci z Ukrainy

Miejska Biblioteka Publiczna podjęła ciekawe wyzwanie: od miesiąca są tam organizowane zajęcia dla dzieci z Ukrainy. To bardzo ważne, aby dzieci po przebytej traumie odnalazły się w nowym środowisku i by w przyjaznej atmosferze spędzały czas.

W sanockiej miejskiej Bibliotece już od miesiąca odbywają się niezwykłe zajęcia. Cztery razy w tygodniu w Strefie dla Dzieci i Młodzieży trzy animatorki z Ukrainy edukują poprzez wesołą zabawę gromadkę dzieci.
Dzieci tworzą prace plastyczne, biorą udział w zajęciach ruchowych, tanecznych, muzycznych i relaksacyjnych. Zawsze jest też czas na zabawę i bajkę.
Na początku kwietnia w Bibliotece zostały zorganizowane integrujące warsztaty wielkanocne dla dzieci polskich i ukraińskich.
Spotkania odbywają się od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 – 12.00. Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych!
Вже місяць у бібліотеці проводяться позачергові заняття.
Чотири рази на тиждень ми приймаємо трьох аніматорів з України та групу дітей у дитячо-юнацькій зоні.
Діти створюють твори мистецтва, беруть участь у фізичних заходах, танцях, музиці та відпочинку. Завжди є час для розваг і казок.
На початку квітня були організовані інтеграційні великодні майстер-класи для польських та українських дітей
Збори проводяться з понеділка по четвер з 10.00 – 12.00. Щиро запрошуємо всіх бажаючих!