Święto Flagi

Święto Flagi

 

W piątek 29 kwietnia na sanockim Rynku najmłodsi sanoczanie uczcili  Święto Flagi 2 maja. Przedszkolaki z Przedszkoli Samorządowych nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4 zaprezentowały mieszkańcom program patriotyczny.

 

– Edukacja w duchu patriotyzmu już od najmłodszych lat stanowi stabilną podstawę rozwoju silnych narodów. Zakorzenienie w tradycji i znajomość symboli narodowych są możliwe dzięki mądrym nauczycielom i wychowawcom, którym serdecznie dziękuję za włożenie tyle wysiłku w przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz codzienną pracę na rzecz krzewienia postaw patriotycznych i miłości do ojczyzny, a także przywiązania do tradycji naszej małej ojczyzny. Hołd dla hymnu narodowego i flagi, prezentacja tańców ludowych, pieśni patriotycznych wywołały ogromne wzruszenie wśród obserwujących to piękne widowisko, które z wiadomych przyczyn nie mogło być naszym udziałem w ostatnim czasie. Jeszcze mocniej pokazuje to, jak bardzo potrzebujmy wspólnych inicjatyw, które połączą nas w poczuciu solidarności i jedności pod biało-czerwoną. Oby takie wydarzenia zakiełkowały na przyszłość – napisał burmistrz Tomasz Matuszewski na swoim profilu społecznościowym. 

Dziś obchodzimy Święto Flagi. Wielu sanoczan wywiesza flagę, na balkonach, w oknach. Jest to piękne świadectwo naszej tożsamości. To właśnie tego dnia w 1945 r. polscy żołnierze z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie, czym przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie. Flagę na Kolumnie Zwycięstwa, zawiesiła piątka polskich żołnierzy: kapitan Antoni Jabłoński, podporucznik Mikołaj Troicki, plutonowy Kazimierz Otap oraz kanonierzy Eugeniusz Mierzejewski i Aleksander Kasprowicz.

Od 2002 r. obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą, by podtrzymywać tożsamość Polaków przebywających poza granicami naszego kraju. 

https://www.facebook.com/burmistrzsanoka/videos/304005375251431

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj