VI samochodowy rajd NIEPODLEGŁOŚCI z biało-czerwoną

 

ZAPROSZENIE:

Czas wydarzenia:  wtorek 3 MAJA 2022 godz. 15:30 – 19:00

Kategoria: samochody osobowe /b.o./ – mile widziane zabytki

Warunek konieczny: powiewająca biało-czerwona

START i META „Papieska Barka”  przy nowym kościele

Trasa rajdu:  TREPCZA  – Mrzygłód – Tyrawa Wołoska –  KUŹMINA

–  Malawa – Lipa – BOROWNICA – Dobra – TREPCZA
łącznie 55 km             

W programie:  KUŹMINA  modlitwa światła pamięci przy grobach i pomniku ofiar UPA 1945-47 17 żołnierzy 30 Sudecki Pułk Piechoty.

BOROWNICApłk Beniamin Kotarba i żołnierze 17 pułku Ziemi Rzeszowskiej w polegli  12 września 1939 – ks. Józef Kopeć proboszcz  zamordowany +12 VII 1944 oraz ponad 200 ofiar UPA z 20 IV 1945.

Wspólna modlitwa  o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za wszystkich poległych i pomordowanych oraz śpiew pieśni żołnierskich,  wojennych i patriotycznych.                                                                                                                                   

Warunki uczestnictwa:  bezwzględne zachowanie przepisów ruchu drogowego  i poleceń organizatorów, uśmiech, pogoda ducha oraz  wzajemna życzliwość i pomoc.

Komandor Rajdu: JAN PRZYBYŁA  – przedsiębiorca

 Przewodnik historyczny Ks. ANTONI MOSKAL –  obecnie PROBOSZCZ w PIELNI , w latach 2003-2019 w BOROWNICY

 

VI Rajd z biało-czerwoną

 TREPCZA – KUŹMINA – BOROWNICA. Wspólny wyjazd to nie tylko radość i zabawa, ale również edukacja i integracja całych rodzin, gdyż  w Rajdach Niepodległości biorą udział również dzieci. Pierwszy w 100-lecie Niepodległości odbył się ulicami Sanoka i wywołał szczere zainteresowanie. Kilkanaście samochodów przyozdobionych flagami z włączonymi hałaśliwymi klaksonami rodziło pytanie o cel takiej akcji. Trudno o piękniejszą okoliczność, jak 100-lecie Niepodległości ukochanej Ojczyzny. Podobnie było podczas kolejnych „Rajdów z biało-czerwoną” do Strachociny, Jaćmierza, Dobrej czy ostatni malowniczą trasą Gór Słonnych do Bykowiec – polskich Termopil pod pomnik i na groby bohaterskich żołnierzy Września 1939.                                                                                                    

Tym razem trasa rajdu powiedzie do Kuźminy i Borownicy. Przewodnikiem po tych szczególnych miejscach będzie Ks. Antoni Moskal – obecnie proboszcz Pielni, znany z wielu inicjatyw  historycznych, odznaczony Krzyżem Zasługi w roku 100-lecia Niepodległości naszej Ojczyzny.                                                                 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY