Łyso obok klubu Cacao

 

Zadzwonili do nas zdegustowani czytelnicy:

– Przy okolicy Klubu Cacao Tropik i Stokrotki wycięto zdrowe drzewa. Wszędzie zaczyna być tylko beton i beton. Drzewa też stanowią dźwiękoszczelną zaporę, obawiamy się, ze zaczną być one usuwane w okolicach bloków na Traugutta.

 

Janusz Galant kierownik spółdzielni udzielił nam szczegółowych informacji na temat zaistniałej sytuacji.

– Przy wspomnianym obiekcie usługowym jest podjęta decyzja o powiększeniu strefy parkowania tzn. miejsc postojowych. Otrzymaliśmy od osób wynajmujących tu lokale,  takie postulaty, aby zwiększyć w tym miejscu ilość miejsc parkingowych. Uzyskaliśmy zgodę z Urzędu  Miasta, wiec to nie była samowolka.  Wycięte zostały wierzba i dwa świerki. W późniejszym czasie mamy wykonać tam nowe nasadzenia w ramach tej działki. Dzięki wykonanym wycinkom uzyskamy ok 10 nowych miejsc parkingowych. Korzystać z parkingu będą mogły osoby posiadające kartę mieszkańca, pracownicy lokali i klienci. Na obecnym parkingu i tak planowany jest remont, ponieważ betonowe płyty są połamane – referuje nam sytuacje kierownik.

 Uspakajamy mieszkańców okolicznych bloków. Co prawda przy ulicy Traugutta 21 wycięto świerki na wniosek mieszkańców, które zagrażały bezpieczeństwu, ale w tym momencie prowadzone są nasadzenia drzew. Zieleni nie braknie, ale trzeba pamiętać, że w okolicy „Alfy” czyli kompleksu usługowo-handlowego bardzo często brakuje miejsc parkingowych, więc mamy nadzieję, że nowy parking będzie dobrym rozwiązaniem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj