PASS z Ukrainą

Właściciele, zarząd i pracownicy PASS Polska oraz centrali firmy ze Schwelmu (Niemcy) dołączyli do rzesz darczyńców i wolontariuszy wspierających Ukrainę.

Zakład PASS, produkujący części i podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego, istnieje w Sanoku od ponad 30 lat. Pracownicy tej firmy chętnie włączają się w akcje pomocowe, np. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy zbiórki charytatywne na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. W firmie jest też wielu zarejestrowanych w fundacji DKMS jako potencjalni dawcy szpiku.

Nie inaczej się stało, kiedy wybuchła wojna na Ukrainie. Pracownicy PASS Polska, oprócz wolontariatu i działań pomocowych w swoich miejscach zamieszkania, zorganizowali w zakładzie zbiórkę artykułów żywnościowych i higienicznych. Dary przekazano do punktu magazynowego w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Spontanicznie do akcji pomocowej włączyli się także pracownicy centrali PASS w Schwelm. Zebrane w Niemczech dary przyjechały do Sanoka, a następnie zostały przekierowane do MOSiR. Natomiast właściciel i zarząd firmy PASS, przekazali środki finansowe, które trafiły na konto pomocowe dla Ukrainy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj