4 powody, dla których warto kupić neutralizator zapachów do domu

4 powody, dla których warto kupić neutralizator zapachów do domu

Niektórzy przeciwnicy zwierząt twierdzą dosadnie, że w domu, w którym mieszkają zwierzaki, zazwyczaj panuje nieprzyjemny, specyficzny zapach. Na szczęście nie jest to prawda. W większości przypadków wystarczy w miarę potrzeby sprzątać (wcale nie jakoś maniakalnie) i dbać o higienę pupila. Nie musisz rezygnować z dotychczasowej jakości życia i zapachu czystości w mieszkaniu tylko dlatego, że marzysz o pupilu.

W niektórych sytuacjach dodatkowym wsparciem będzie neutralizator zapachów. Kiedy warto wybrać profesjonalny preparat, który usunie nieprzyjemną woń na dłuższy czas?

Przypadek 1: Neutralizatory zapachu do kuwety

Wbrew temu, co można czasami usłyszeć, większość kotów nie wydziela żadnego zapachu lub nawet pachnie. Mało tego, często wystarczy regularnie sprzątać kuwetę, by zniknęło nieprzyjemne źródło zapachu. Niestety, w przypadku niektórych niekastrowanych kocurów problemem jest mocz o ostrym zapachu. Stałe wietrzenie pokoi nie jest optymalnym pomysłem, by utrzymać w domu poczucie świeżości. Do neutralizacji zapachów użyj specjalnego neutralizatora do kuwet. Nie tylko pochłania on nieprzyjemne zapachy, ale też poprawia wydajność żwirku. Przykry zapach po prostu znika.

Przypadek 2: Nauka czystości szczeniąt

Wszyscy kochamy urocze szczeniaczki, ale dopóki jeden z nich nie trafi pod naszą opiekę, nie pamiętamy, że małe urwisy nie do końca panują nad zawartością swojego pęcherza. Nie ma w tym nic ze złośliwości. Maluszek nie chce zrobić na złość swojej nowej rodzinie, zostawiając w najróżniejszych miejscach „niespodzianki” o nieprzyjemnej woni. Potrzebuje po prostu trochę czasu. Nieprzyjemnych zapach wyeliminują neutralizatory zapachu. Ich odświeżający zapach sprawi, że ten trudny czas stanie się łatwiejszy.

Przypadek 3: Opieka nad psim lub kocim seniorem

Choć dzięki rozwojowi weterynarii nasze zwierzaki coraz częściej cieszą się pełnym zdrowiem do późnej starości, prędzej czy później nadejdzie moment, kiedy ulubieniec zacznie potrzebować coraz więcej troski i cierpliwości. Problemy z nietrzymaniem moczu, czy choroby układu pokarmowego – nie da się ukryć, że wiążą się z powstaniem nieprzyjemnych zapachów. Do odświeżania pomieszczeń przyda się neutralizator zapachu. Przyśpiesza rozpad cząsteczek odpowiedzialnych za przykre zapachy, usuwa więc nie tylko charakterystyczną woń zwierząt, ale też, chociażby zapach dymu papierosowego.

Przypadek 4: Miłośnik zbierania leśnych skarbów

Niektóre rasy psów, jak chociażby husky, samoyedy, czy nawet – niespodziewanie często – kundelki, mają tendencję do instynktów pierwotnych. Tarzanie się w padlinie, przynoszenie do domu upolowanej zdobyczy to dla opiekunów zazwyczaj poważny problem, który często trudno jest do końca wyeliminować. Neutralizatory zapachów są w takim przypadku niezbędne, by nieprzyjemny zapach nie opanował całego domu. Już po pierwszym użyciu poczujesz ulgę. Czynność należy powtarzać tak często, jak tylko jest to potrzebne, najczęściej tego typu produkt jest przyjazny środowisku. Pamiętaj, by w pierwszej kolejności dokładnie wykąpać pupila!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj