Moc atrakcji na sanockim MOSiRze

 

Rekordowa frekwencja na sanockich basenach
Rekordowa frekwencja na sanockich basenach 30 czerwca 2019 r.

„Deficyt zorganizowanej opieki w Sanoku dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym” taki był tytuł artykułu napisane przeze mnie w czerwcu 2017 roku. Mało się wtedy działo, jeśli chodzi o zorganizowaną opiekę nad dziećmi. Jako mama pracująca szukałam miejsc, gdzie dzieci mogą atrakcyjnie spędzić czas, nie wpatrując się w ekran telefonu lub telewizora. Na szczęście przez ostatnie lata wiele się zmieniło. Mimo pandemii (która na szczęście odchodzi w zapomnienie) czy innych trudności, miejskie ośrodki kultury przygotowują wakacyjne atrakcje.   Dziś zaprosiłam dyrektora MOSiR, by opowiedział o atrakcjach jakie czekają na dzieci i młodzież na sportowych obiektach. O innych możliwościach spędzania aktywnie czasu będziemy pisać w kolejnych numerach Tygodnika.

 

– Dwadzieścia, trzydzieści lat temu widok dziecka z kluczykiem na szyi nikogo nie dziwił. Jednak czasy się zmieniły i teraz to rzadkość. Z jednej strony wzrost zagrożeń, z drugiej strony przewrażliwienie społeczeństwa. Niestety – słyszymy o uczynnych sąsiadkach, które dzwonią na policję, że dzieci są bez opieki, a mama faktycznie wyszła tylko do sklepu pod domem. Półkolonie dla pracujących rodziców są znakomitym rozwiązaniem. W tym roku przewidziana jest  kontynuacja takich zajęć na MOSiRze co wielu rodziców cieszy. Jak duże jest zainteresowanie półkoloniami?

– Ogromne! Podjęliśmy decyzję o zwiększeniu ilości turnusów w stosunku do poprzedniego roku właśnie przez to, że w kilka dni nasza linia telefoniczna rozpaliła się do czerwoności. Pierwszy turnus jest już praktycznie wyczerpany. Przewidujemy 45 miejsc na jeden turnus ze względu na to, by dzieci się czuły komfortowo i nie było „ścisku”. Jednak jeśli będzie nadal tak duże zainteresowanie być może „pododajemy” miejsc. Zwiększymy wtedy oczywiście ilość opiekunów, bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.  Turnusów przewidujemy 4 – przez cztery tygodnie lipca, ale jeśli będzie potrzeba, otworzymy turnusy w sierpniu.

– Co przyciąga dzieci, poza zabawą w basenie oczywiście.

– Może nie dzieci, ale rodziców godziny przyjęcia dzieci. Dzień zajęć trwa od 7.00 do 16:30, ale wiemy, że niektórzy rodzice wcześniej zaczynają pracę więc dzieci można przyprowadzać już od 6.00 rano. Od tej pory będzie czekał na nie animator. Dzieci będą mogły nawet przespać się na kanapie w pokoju animacyjnym lub zacząć się już bawić. W ciągu dnia dzieci dostaną pełny, dwudaniowy obiad oraz przewidywane są przekąski, owoce, woda. W ciągu jednego turnusu przewidujemy dwie wycieczki. Turnus pierwszy i trzeci będą takie same. Podobnie turnus drugi i czwarty. Jeżeli rodzice będą chcieli zapisać dziecko na dwa turnusy to pociecha w każdym tygodniu skorzysta z innych atrakcji.

– Atrakcji, czyli?

Baseny ponownie otwarteNaprawdę jest ich sporo. Od zapomnianych gier naszych rodziców po bitwę na wodne balony czy festiwal kolorów. Wycieczki planujemy między innymi do Strefy Gier Wielkoformatowych, Plenerowego Parku Rozrywki, parku  liniowego, kopalni soli,  zwiedzania wnętrza zapory na Solinie, wioski indiańskiej, zoo. Przewidujemy wyjście do pijalni czekolady i ognisko. Zaplanowaliśmy gry i zabawy muzyczne, zawody sportowe i oczywiście zawody integracyjne. Poprzedniego lata, były takie dzieci, że już w czwartek płakały, że mija turnus. Podczas zajęć wśród wielu dzieci zawiązały się przyjaźnie i wiem, że dzieci później spędzały czas razem podczas wakacji, choćby na naszym basenie.

Półkolonie to nie wszystkie atrakcje, które szykujecie na wakacje.

– Oczywiście. Jak tylko będziemy mieć gotowy plan podamy szczegóły. Na dzień dzisiejszy mogę zdradzić, że w ramach programu „Lato w mieście” szykujemy zawody lekkoatletyczne, turniej piłkarski, zabawy na rolkach, zajęcia tenisowe, zajęcia na świeżym powietrzu na „Wierchach”. Nie zmieniamy cen biletów. Mało tego szykujemy bilet rodzinny – na basen zewnętrzny, na cały dzień,  dwoje dorosłych i dzieci będą mogli wejść za 60 zł. W poniedziałki, środy i piątki szykujemy zabawy animacyjne dla dzieci. W te dni dzieci maja darmowy wstęp za okazaniem legitymacji szkolnej. Na zabawy animacyjne będą obowiązywały zapisy. Jeśli chodzi o półkolonie to koszt jednego turnusu wynosi 700 zł. Zwiększyliśmy nieco cenę w stosunku do poprzedniego roku, ze względu na koszty które rosną, jak i większej ilości atrakcji, które przygotowujemy  dla maluchów.

Rozmawiała Edyta Wilk

 

Półkolonia w MOSiR Sanok

Organizatorzy zapraszają dzieci od 7 roku życia do udziału w półkolonii w MOSiR Sanok. Podczas wszystkich turnusów (a będzie ich 4), nad dziećmi będą sprawować opiekę animatorki i opiekunki oraz instruktorzy sportu.

– Impreza ma charakter sportowy i edukacyjny. Planujemy co najmniej dwie wycieczki wyjazdowe (np. kopalnia soli, Bieszczady). W cenie jest również obiad i przekąska dla dzieci.

Koszt półkolonii to 700 zł za jeden turnus (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:30). Istnieje możliwość płacenia BONEM TURYSTYCZNYM.

Szczegółowej informacje oraz dokumenty do pobrania już w najbliższym czasie na stronie www.mosir-sanok.pl

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj