Nie chcemy obwodnicy! Mieszkańcy Huzeli i Woli Postołowej walczą o swoje domy

Dziś (15 czerwca) o godzinie 16:00 na DW nr 893 w Huzelach rozpoczął się  protest mieszkańców Huzeli i Woli Postołowej, przeciwnych budowie obwodnicy Leska, biegnącej przez ich miejscowości.

Na protest przybyło mnóstwo mieszkańców. Leskie rondo przez jakiś czas było zablokowane.  Mieszkańcy i turyści mieli problem z przejazdem. Protestujący wyruszyli  spod świetlicy w Huzelach, w kierunku wspomnianego ronda w Lesku.

Protestujący nie chcą by ich domy i włości zostały zburzone.

– Nie chcemy porzucać ojcowizny, na której mieszkaliśmy z dziada pradziada. To dorobek naszego życia – żali się nam jedna z czytelniczek Tygodnika.

– Władza nas nie słucha! Nikt nie bierze pod uwagę naszego zdania! – dodaje mieszkaniec Huzeli.

 

W grudniu 2021 roku poseł Piotr Uruski, chwalił pomysł przebiegu obwodnicy.

Nie chcemy obwodnicy! Mieszkańcy Huzeli i Woli Postołowej walczą o swoje domy
Zrzut z ekranu z lokalnego medium

Po budowie pierwszego odcinka obwodnicy Sanoka i zatwierdzeniu planu budowy drugiej części obwodnicy, która znalazła się na rządowej liście 100 obwodnic w Polsce do realizacji w najbliższych latach, przyszedł czas na kolejne zadanie – obwodnicę Leska. Droga ta, tak jak i pierwsza cześć obwodnicy Sanoka, znacznie poprawi dostępność komunikacyjną Bieszczad. Przez lata wyczekiwana przez mieszkańców i turystów inwestycja, jaką jest budowa obwodnicy Leska, staje się faktem! – mówił Piotr Uruski, poseł na Sejm RP w mediach.

Patrząc na ilość protestujących mieszkańców, trudno wśród nich zauważyć tych wyczekujących na obwodnicę.

 

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj