Prezes Autosanu odwołany!

Prezes Autosanu odwołany!

Adam Smoleń, p.o. Prezes Zarządu Autosan został odwołany ze stanowiska 24 czerwca. Rada Nadzorcza wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu VIII kadencji. Smoleń zastąpił Eugeniusza Smolika, funkcję prezesa pełnił już w latach 2009-2012. Teraz szykują się kolejne zmiany.

Decyzją Rady Nadzorczej Adam Smoleń został odwołany ze stanowiska p.o. Prezes Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. z dniem 24 czerwca. Równocześnie Rada Nadzorcza spółki wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu VIII kadencji. Obecnie spółka reprezentowana jest przez Remigiusza Śnieżka – Członka Zarządu ds. operacyjnych.

Według informacji przekazanych od rzeczniczki spółki – Katarzyny Hydzik zmiany w składzie organów AUTOSAN sp. z o.o. nie mają wpływu na ciągłość realizacji umów, których Spółka jest stroną. W ostatnim czasie w Autosanie odbyły się strajki pracownicze, pracownicy domagali się podwyżek płac. Spółka zapewnia, że pozostaje w dialogu ze stroną społeczną.

Adam Smoleń zastąpił na stanowisku prezesa spółki Eugeniusza Szymonika, który sprawował tę funkcję przez dwa lata. Smoleń objął funkcję 10 stycznia 2021 roku, zarządzał już fabryką w latach 2009-2012. Od 2016 roku, kiedy to Autosan przejęła Polska Grupa Zbrojeniowa prezesi na stanowisku zmieniają się dość regularnie. W ciągu siedmiu lat odchodzi już czwarty prezes, wcześniej fabryką zarządzali: Marek Opowicz, Michał Stachura, Adam Grzela i wspomniany ostatnio Eugeniusz Szymonik. Teraz z funkcji prezesa został odwołany Adam Smoleń.

dcz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj