Powiat Sanocki uruchamia wakacyjne pociągi z Sanoka do Komańczy

RUSZA POWIATOWA KOLEJ NA TRASIE SANOK – KOMAŃCZA – SANOK

Organizatorem przewozów kolejowych jest Powiat Sanocki. Przewoźnikiem będzie firma SKPL Cargo sp. z o.o. Od 6 lipca Powiat Sanocki uruchamia wakacyjne pociągi z Sanoka do Komańczy. Będą kursować dwa razy dziennie w dni robocze, natomiast w weekendy pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągu „Wojak Szwejk”, jeżdżącego na trasie Rzeszów – Medzilaborce-Rzeszów.

Pociąg do Komańczy wyjeżdża z Sanoka o godz. 8:05 oraz 13:20, natomiast z Komańczy do Sanoka – o godz. 9:15 i 14:41. Przewoźnikiem jest firma SKPL Cargo sp. z o.o.

– Powiat Sanocki organizuje przewozy pasażerskie od trzech lat przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Gminą Komańcza i Gminą Zagórz – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – W tym roku trasa będzie krótsza, bo do Komańczy, gdzie można m.in. zwiedzić Klasztor Sióstr Nazaretanek, drewniane cerkwie czy wybrać się nad Jeziorka Duszatyńskie. Serdecznie zapraszamy na inauguracyjną, darmową podróż pociągiem już w najbliższą środę o godz. 8:05. Spotykamy się na stacji w Sanoku.

Wakacyjne przewozy kolejowe finansowo wspiera Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

– Popieramy przewozy na linii Sanok – Komańcza i cieszymy się, że inicjatywa ich organizacji wychodzi od strony samorządu powiatowego – mówi Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego. – Wspaniale, że kolej funkcjonuje w powiecie sanockim i mamy nadzieję, że pojawią się kolejne inicjatywy i pomysły, które jako Urząd będziemy wspierać. Przejazdy koleją są bowiem istotne nie tylko dla turystów, ale i dla mieszkańców.

– Powiat Sanocki daje przykład innym powiatom w całej Polsce, jak należy organizować połączenia kolejowe – uzupełnia poseł Bogdan Rzońca. – Nie ma bezpieczniejszego i bardziej komfortowego środka transportu niż pociąg, w którym można np. przewieźć rowery.

Pozytywnie na temat wakacyjnych kursów wypowiada się również Ernest Nowak, burmistrz Miasta i Gminy Zagórz.

– Dziękuję marszałkowi Władysławowi Ortylowi, Piotrowi Pilchowi i Markowi Kuchcińskiemu oraz staroście Stanisławowi Chęciowi za przygotowanie i organizację przewozów, które są niezwykle istotne dla rozwoju turystyki w naszym regionie. Dzięki kolei więcej osób może odwiedzać powiat sanocki i Bieszczady – uważa burmistrz.

– Jestem rad, iż po raz kolejny uruchamiamy nasze powiatowe, wakacyjne połączenia kolejowe. Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy w jakikolwiek pozytywny sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Traktuję go jako kolejny krok w przywracaniu komunikacyjnej normalności w południowo – wschodniej części naszego województwa– mówi Jerzy Zuba, przewodniczący Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Powiatu Sanockiego.

Rozkład jazdy pociągu relacji Sanok-Komańcza-Sanok znajduje się poniżej:

Źródło: Powiat Sanocki

Soboty z przewodnikiem po Komańczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj