Burmistrz przedstawił sponsorów. Marma Ciarko STS nową nazwą klubu

27 lipca na sanockiej Arenie odbyła się konferencja prasowa, na której Burmistrz Miasta Sanoka przedstawił sponsorów sanockiego hokeja w sezonie 2022/2023. Przypominamy, że rzutem na taśmę udało się pozyskać sponsorów, którzy zagwarantowali drużynie z Sanoka start w ekstralidze. Jednym z nich jest Polska krupa kapitałowa MARMA POLSKIE FOLIE, która została tytularnym sponsorem tuż obok wspierającej hokej od lat firmy Ciarko. „Witamy Państwa gorąco. Od dziś stajecie się członkami Sanockiej Republiki Hokejowej!” – oświadczył burmistrz Tomasz Matuszewski.

– Cieszę się, że rzutem na taśmę udało się uchronić sanocki hokej przed spadkiem do niższej ligi, a moja radość jest tym większa bo miałem w tym swój udział. Na własne oczy przekonałem się, że wspierających sanocką drużynę może być wielu i nie muszą się oni wywodzić z Sanoka. Pani Marta Półtorak od lat zaangażowana jest w sport, większość kibiców kojarzy ją z rzeszowskim żużlem. Od dzisiaj będzie związana z nową dla siebie dyscypliną jaką jest hokej na lodzie. Jestem przekonany, że to będzie przygoda na długie lata – powiedział podczas konferencji burmistrz Tomasz Matuszewski.

Swoją wdzięczność wyraził prezes klubu Michał Radwański. Dziękował nie tylko burmistrzowi Tomaszowi Matuszewskiemu, chociaż podkreślił, jak wiele ten zrobił dla hokeja, jednak prezes nie zapomniał o reszcie sponsorów, którzy dołożyli swoją mniejszą i większą cegiełkę do ratowania ekstraligi w Sanoku. Na koniec wyraził swoją wdzięczność wobec wiernych kibiców, prosząc o dalsze zaangażowanie wszystkich, wyrażając nadzieję, że będzie to finansowe wzmocnienie kasy klubu, które pozwoli rozwijać dyscyplinę we wszystkich grupach wiekowych.

Kolejnym sponsorem jest firma HYNFRA, która swoją siedzibę ma w Warszawie. Firma zajmuje się efektywnością energetyczną przez zastosowanie technologii odnawialnego wodoru, a jej założycielem jest Tomoho Umeda, który nie mógł być obecny na konferencji.

Nie można również pominąć firmy AUTOMET, która obok firmy CIARKO od wielu lat wspiera hokej w Sanoku.

– Kiedy firmę Ciarko spotkało nieszczęście, jakim był pożar fabryki podjąłem decyzję o zaangażowaniu się ze zdwojoną siłą. Odbieraliśmy wiele próśb o wsparcie, które wysyłał nam zarząd klubu i burmistrz. Nie mogłem pozostać wobec nich obojętny i sam nie wyobrażałem sobie, by sanocki hokej miał znów upaść. Hokej jest ważny dla Sanoka, mieszkańców i dla mnie, wierzę, że drużyna stanie na wysokości zadania – powiedział szef firmy Automet Józef Leśniak.

Nie da się ukryć, że wszyscy czekali na wystąpienie p. Marty Półtorak, która zdecydowała się na wsparcie sanockiego hokeja.

– Dla mnie Sanok to Beksiński i hokej. Wiem, że jesteście dumni z hokeja. Macie fantastycznych kibiców, osoby prowadzące klub, a także gospodarza miasta. Zazdroszczę Wam, że w tak niedużym mieście potrafiliście stworzyć klimat i warunki do rozwoju tej dyscypliny, tworząc blisko 70—letnią historię. Zazdroszczę Wam również burmistrza miasta Tomasza Matuszewskiego, który jest świetnym gospodarzem. Wasz włodarz konsekwentnie i z wielką determinacją przekonywał mnie, że warto zainwestować w hokej. Jak wiadomo byłam kiedyś prezesem żużla, w oparciu o to doświadczenie wiem jak trudno zdobyć kibica, a Wam to się udaje. Cieszę się, że mogę pomóc w trudnym okresie i mam nadzieję, że pokocham hokej.

To bez wątpienia jeden z lepszych dni w historii sanockiego hokeja. Na koniec firma „Automet” podpisała umowę sponsoringową tym samym zostając pierwszym partnerem STSu. Pozostało nam czekać na pierwszy gwizdek w sezonie 2022/2023.