Mieszkańcy Dąbrówki uroczyście otworzyli ulice

Mieszkańcy Dąbrówki uroczyście otworzyli ulice

Na Dąbrówce zakończyły się prace przy przebudowie ul. Iwaszkiewicza, Struga i Rataja – inwestycji, na którą miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości blisko 3 mln zł  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt zadania wyniósł niemal 5 mln zł. Mieszkańcy mogą już korzystać z przebudowanych ulic, dzięki przebudowie poprawi się komfort jazdy, ale przede wszystkim wpłynie to na bezpieczeństwo w tej części dzielnicy.

Przebudowywany został odcinek ok. 1 km drogi z betonu asfaltowego i ok. 1300 m chodnika z kostki betonowej. Powstały odcinki ścieżki pieszo-rowerowej, dwa wyniesione przejścia dla pieszych, dwa przystanki autobusowe i nowe oświetlenie LED.

Dąbrówka, to dzielnica w którą w ostatnich latach miasto zainwestowało największe środki finansowe jeśli chodzi o infrastrukturę drogową.

Powstała również ścieżka pieszo-rowerowa z betonu asfaltowego o długości ok. 120 m. Przy okazji realizacji tej inwestycji przebudowane zostały skrzyżowania, istniejące zjazdy i powstały dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Bezpieczeństwo poprawi nowe oświetlenie uliczne w technologii LED. Gdy zostaną wykonane dwa przystanki autobusowe zostaną uruchomione przejazdy komunikacją miejską. 

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj