Meta 79. Tour de Pologne na sanockim Rynku – fotogaleria

2 sierpnia w samym sercu Sanoka na Rynku kolarze zakończyli czwarty etap Lesko- Sanok prestiżowego kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Sanok gościł już kolarzy w ubiegłym roku podczas honorowego startu 78. TdP. Tym razem kolarze zakończyli swoje zmagania w naszym mieście.

Sanok dołączył do elitarnej grupy miast – gospodarzy wyścigu. Udało się to dzięki doskonale układającej się współpracy z Czesławem Langiem – legendą polskiego kolarstwa, który jest  dziś dyrektorem największej kolarskiej imprezy w Polsce.
Po ubiegłorocznym preludium – starcie honorowym, przyszedł czas na prawdziwe emocje. Kibicie mieli okazję podziwiać najlepszych kolarzy świata w Sanoku.  Meta 4 etapu została zlokalizowana na sanockim Rynku.

Trasa prowadziła przez góry Sanocko-Turczańskie, charakterystyczne były liczne wzniesienia i zjazdy. Do Sanoka kolarze wjechali od strony Bykowiec, następnie ul. Lwowską, Jagiellońską, Kościuszki, Rymanowską, Dmowskiego, Staszica, Mickiewicza, Zamkową dotarli na metę na sanockim Rynku. Zwyciężył Niemiec Pascal Ackermann, który pokonał trasę 4:21:46.01.

Meta 79. Tour de Pologne na sanockim Rynku - fotogaleriaO godz. 13 rozpoczął się Tour de Pologne Junior. To cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży towarzyszący narodowemu wyścigowi kolarskiemu TdP UCI World Tour.

Organizacja wyścigu wymaga wielu starań i pracy oraz zabezpieczenie terenu dla kolarskiej rywalizacji. W tym dniu mieszkańcy i turyści musieli liczyć się z utrudnieniami w komunikacji i parkowaniem w mieście.  Ulice w centrum miasta, po których  przemieszczał się peleton zostały całkowicie wyłączone z ruchu.