„Przemyślna wędrówka” – relacja i fotogaleria z wycieczki z PTTK

W niedzielę, 7 sierpnia odbyła się kolejna wycieczka z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Tym razem zaprzyjaźniony przewodnik z Przemyśla – Jerzy Szlachcic zabrał turystów na kolejną wyprawę. Tym razem grupa miała okazję zwiedzić dwa forty przemyskiej twierdzy oraz zrelaksować się na całorocznym torze saneczkowym lub oglądać wspaniałą panoramę na miasto z Kopca Tatarskiego.

Wycieczki do Przemyśla cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Każdy, kto choć raz był w tym mieście chętnie do niego wraca. Miasto ma w sobie pewien urok, który przyciąga turystów. Jerzy Szlachcic zabrał grupę do miejscowości Pikulice. Trasa wycieczki prowadziła przez najbliższe okolice miasta, gdzie znajdują się forty. Grupa udała się do miejscowości Grochowce, gdzie mieści się fort nr V „Grochowce”. Fort został wybudowany około 1882-1886 roku. Położony jest na niewielkim wzgórzu, zaliczany jest do VII odcina obrony Twierdzy Przemyśl. Turyści mieli okazję podziwiać betonowy budynek koszar, który podzielony jest na wiele kazamat połączonych korytarzem. Znajdowały się tam pomieszczenia koszarowe dla żołnierzy i oficerów oraz magazyny na żywność i sanitariaty. Fort artyleryjski GHW V jest jednym z najlepiej zachowanych stałych dzieł obronnych zbudowanych podczas trzeciego etapu budowy twierdzy.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie fortu nr VI „Iwanowa Góra”. To jeden z najciekawszych zabytków dawnej Twierdzy Przemyśl. Fort wzniesiono około 1878 roku, o czym może świadczyć zachowana tablica wmurowana w ścianie koszar. Jego budowa została zakończona w 1914 roku. „Przemyślna wędrówka” nie mogła się zakończyć bez odwiedzenia miasta. Turyści mieli do wykorzystania nieco wolnego czasu, który każdy spożytkował jak chciał. Niektórzy udali się na całoroczny tor saneczkowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Inni mieli okazję podziwiać "Przemyślna wędrówka" - relacja i fotogaleria z wycieczki z PTTKwspaniałe widoki z kolejki krzesełkowej. Pozostali postanowili zrelaksować się udając się na Kopiec Tatarski, czyli najbardziej efektowy punkt widokowy w Przemyślu, gdzie rozciąga się rozległa panorama na całe miasto. W wycieczce wzięło udział ponad 40 osób, dopisała również pogoda. Kolejna wycieczka już w niedzielę. Zachęcamy do aktywnego udziału, bowiem wakacje powoli się kończą.

dcz

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj