Remont Targowej

Po remoncie Struga, Iwaszkiewicza i Rataja nadszedł czas ulicy Targowej. To kolejna inwestycja drogowa na Dąbrówce, o którą wielokrotnie zabiegali mieszkańcy dzielnicy.

Dąbrówka to specyficzna dzielnica. Duża, gęsto zamieszkała – głównie przez właścicieli domów jednorodzinnych. – Potrzeby, jeśli idzie o infrastrukturę drogową, są w tej dzielnicy ogromne – mówi  radna Beata Wróbel. – Dąbrówka od 60. lat  jest w granicach administracyjnych Sanoka, a właściwie dopiero teraz nabrała charakteru dzielnicy miejskiej. Wykonano potrzebne remonty głównych ulic, co w znaczący sposób poprawia komunikację, jednak w obrębie dzielnicy jest bardzo wiele bocznych dróg, które czekają na swój czas. Jedną z nich jest ulica Targowa, której nawierzchnia, a właściwie jej brak – to była duża uciążliwość dla mieszkańców i dobrze się stało, że w tym roku wreszcie to się zmieni. Mam nadzieję, że to nie ostatnia inwestycja drogowa na Dąbrówce w tej kadencji.

– O złym stanie nawierzchni ulicy Targowej słyszałem wielokrotnie podczas spotkań z mieszkańcami. Ta ulica nie wpasowała się w projekty, na które można było pozyskać dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych, więc na remont postanowiliśmy przeznaczyć środki z budżetu. Ta ważna dla mieszkańców inwestycja to koszt przeszło 350 000 złotych – mówi burmistrz Tomasz Matuszewski.

Wykonawca – Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – właśnie rozpoczyna realizację zadania. Zostanie przebudowana ulica na odcinku prawie 200 m, wylana zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna, położone krawężniki oraz wykonana zostanie kanalizacja deszczowa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj