Pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka odchodzi…

Pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka odchodzi…

Podczas spotkania władz miasta z nauczycielami i dyrektorami miejskich placówek oświatowych w Sali Herbowej uroczyście i nie bez wzruszenia żegnano odchodzącą na zasłużoną emeryturę Małgorzatę Pietrzycką – dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 3.

Małgorzata Pietrzycka w placówkach oświatowych przepracowała 41 lat, w tym przez 35 lat była nieprzerwanie dyrektorem Przedszkola Samorządowego nr 3. Co uważa za swój największy sukces? Przede wszystkim to, że udało się jej przekonać władze miasta do przekształcenia w placówkę przedszkolną budynku po byłym gimnazjum na Błoniach. Dzięki temu powstała nowoczesna, doskonale wyposażona placówka, która zapewnia opiekę dla dzieci w 11 oddziałach przedszkolnych.
– Mam nadzieję, że to przedszkole spełni oczekiwania rodziców, a dzieciom zapewni beztroskie dzieciństwo, dobrą zabawę i jeszcze lepszą opiekę – mówi pani dyrektor.

Małgorzata Pietrzycka od 11 lat współpracuje z Państwową Uczelnią im. Jana Grodka i swoim doświadczeniem dzieli się ze studentami. Po przejściu na emeryturę i rezygnacji z funkcji dyrektora przedszkola nie zamierza rezygnować z pracy w uczelni – pod koniec września broni pracę doktorską.

– Zawsze będę ciepło wspominał spotkania z panią dyrektor, która potrafiła stworzyć doskonałą, niemal rodzinną atmosferę wokół spraw i problemów, które wspólnie rozwiązywaliśmy, a które dotyczyły zarówno inwestycji, jak i codzienności placówki zarządzanej przez panią Małgorzatę Pietrzycką – mówił burmistrz Tomasz Matuszewski.

Małgorzata Pietrzycka zapewniła, że przez ostatnie lata koncentrowała się na skompletowaniu takiego zespołu opiekunów przedszkolnych, który zapewni dzieciom jak najlepszą opiekę. – To są w bardzo dużej liczbie absolwenci sanockiej uczelni, osoby „zafiksowane” na pracę w przedszkolu, bardzo zaangażowane, kreatywne.

Burmistrz Matuszewski wręczył Małgorzacie Pietrzyckiej okolicznościowy adres, w którym napisał m.in. :

„W związku z Pani decyzją o przejściu na emeryturę, pragnę Pani podziękować za wieloletnią pracę i wzorowe pełnienie funkcji dyrektora Samorządowego Przedszkola nr 3 w Sanoku, które – także dzięki Pani staraniom i mądremu zarządzaniu – jest dziś najnowocześniejszą placówką przedszkolną w mieście, konkurującą z podobnymi w regionie.”

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj