Co obejmuje ubezpieczenie OC najemcy?

Wynajem mieszkania to popularne rozwiązanie, zwłaszcza wśród młodych osób. Pozwala bez większych kosztów zamieszkać w dużym mieście i poznać zalety danej okolicy. Jednak niesie ze sobą także pewne ryzyko. Jeśli np. na skutek niefortunnego zdarzenia dojdzie do uszkodzenia mienia, to Ty poniesiesz koszty jego naprawy. Na szczęście można tego uniknąć dzięki polisie OC najemcy. Dowiedz się, co ona obejmuje.

 

Polisa OC najemcy – czym jest?

Ubezpieczenie OC najemcy jest dostępne w ramach polisy OC w życiu prywatnym. Jest przeznaczone dla osób, które podpisały umowę na wynajem nieruchomości i chcą zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami różnych nieszczęśliwych zdarzeń. W ramach ubezpieczenia można otrzymać odszkodowanie na pokrycie wyrządzonych szkód osobom trzecim, które dotyczą zarówno strat materialnych, jak i uszkodzeń ciała.

 

Zakres ubezpieczenia OC najemcy – co obejmuje?

Polisa OC najemcy zabezpiecza na wypadek nieumyślnie wyrządzonych podczas codziennych, rutynowych czynności. Do tej grupy zalicza się losowe zdarzenia, które nastąpiły np. podczas:

 • spaceru z psem,
 • rekreacyjnego uprawiania sportu,
 • użytkowania nieruchomości,
 • poruszania się po okolicy.

To oznacza, że można otrzymać odszkodowanie np. po tym, jak pękła rura i zalało mieszkanie piętro niżej, pies kogoś pogryzł, w mieszkaniu wybuchł pożar czy doszło do zdewastowania klatki schodowej.

Co istotne – towarzystwo weźmie odpowiedzialność nie tylko za szkody, które wyrządziła osoba ubezpieczona. Odszkodowanie zostanie wypłacone, nawet jeśli do zdarzenia doprowadzili pozostali lokatorzy (także dzieci), pracownicy najemni, np. niania lub sprzątaczka, czy zwierzęta domowe.

 

Zatem wystarczy wykupić jedną polisę, aby zapewnić sobie wsparcie finansowe na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń podczas wynajmu mieszkania.

 

Dobra polisa OC najemcy – gdzie można znaleźć?

Ubezpieczenia nieruchomości można wykupić bezpośrednio w wybranym towarzystwie, u agenta, a także samodzielnie, czyli za pośrednictwem internetowego kalkulatora polis takiego jak np. rankomat.pl. Ostatnie rozwiązanie jest bardzo proste. Na początek otwórz formularz zgłoszeniowy. Strona jest odpowiednio zabezpieczona, więc nie trzeba się obawiać o to, że dane zostaną wykradzione. Potem skrupulatnie wypełnij wszystkie rubryki. Trzeba tam odpowiedzieć na pytania o to:

 • jaka nieruchomość będzie ubezpieczona,
 • kiedy została wybudowana,
 • jaki jest metraż lokalu,
 • gdzie się znajduje,
 • czy miały tam miejsce jakiekolwiek zdarzenia związane z przedmiotem ubezpieczenia,
 • ile osób będzie zamieszkiwało daną nieruchomość,
 • przez jaki okres lokal będzie użytkowany,
 • czy obiekt był objęty polisą,
 • w jakim towarzystwie była zawarta umowa.

Na podstawie tych danych system wyselekcjonuje dostępne oferty i przedstawi Ci najkorzystniejsze propozycje firm w formie czytelnego rankingu. Do Ciebie będzie należało porównanie warunków polis.

 

Pamiętaj, aby szczególną uwagę zwrócić na zakres ochrony oraz wysokość sumy odszkodowania. Od tego zależy, czy otrzymasz pomoc w sytuacji, kiedy będziesz tego potrzebować oraz czy rekompensata będzie odpowiednio wysoka, żeby wystarczyło na pokrycie wszystkich szkód.

 

Polisa OC najemcy to gwarancja bezpieczeństwa finansowego nie tylko dla najemcy, ale także dla właściciela. Dzięki wsparciu towarzystwa w trudnych sytuacjach żadna ze stron umowy wynajmu nie będzie musiała ponosić dodatkowych kosztów. Pozwoli to uniknąć wielu konfliktów. Sprawdź!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj