Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zaparkował na sanockim Rynku

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zaparkował na sanockim RynkuMobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zaparkował na sanockim Rynku, a w nim hologramy, makiety, filmy VR. Dzięki najnowszym technologiom w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym zobaczycie na własne oczy jak wyglądała Polska w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości! Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czeka specjalny multimedialny kącik. Nasz Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w 2022 roku odwiedzi 40 miejscowości w całej Polsce.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

 
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zobaczycie w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym, w którym zwiedzicie szereg stref pokazujących historię pierwszych lat II RP. Poznacie artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich prezentowane jako hologramy. Mocnych wrażeń dostarczą projekcje fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920”. Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Całość wystawy zamyka strefa zabawy z fotobudką, która uwieczni i wyśle na podany adres mailowy Wasze zdjęcie z jednym z ojców niepodległości, oraz kino VR, w którym na specjalnych goglach można obejrzeć produkcje „Dża-Dża” (dramat wojenny o Jadwidze Jędrzejowskiej) i „Nie kochać w taką noc” (komedia muzyczna o Aleksandrze Żabczyńskim).
Zaglądnijcie na sanocki Rynek.
Dzień 1 – 12.00 -18.00
Dzień 2 – 10.00 – 18.00
Dzień 3 – 10.00 – 16.00 
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN.
Szczegóły i pełną trasę Wirtualnego Teatru Historii znajdziecie na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/niepodlegla-w-trasie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj