Andrzejki w krainie rysia czyli Festiwal Wielu Kultur III edycja w Beskidzie Niskim

Program:
piatek: potańcówka z kapelą z Borówka
(restauracja pub browaru Dukla)

bilet: 30 PLN
sobota: koncerty w browarze Dukla
Joryj Kloc ( Lwów)
Somethingski ( Rzeszów)
+ dj Fahadzinski z setem bałkańskim
bilet na koncert 70 PLN
karnet na dwa dni w przedsprzedaży 100 PLN

Joryj Kłoc to zespół folk-rockowy z Lwowa, którego celem jest zmodernizowanie brzmienia tradycyjnych ukraińskich instrumentów poprzez wprowadzenie ich w nowoczesny kontekst muzyczny.
SOMETHINGSKI to solowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki jak nie tysiące koncertów w wielu miejscach w Europie i na świecie. Występował również z takimi zespołami jak the Jet-sons czy Cyrk Deriglasoff.
W 2020 roku nagrał pierwszą płytę zatytułowaną THINGS, a początkiem 2021 płyta ujrzała światło dzienne. Piosenka z tego wydawnictwa – „Na Dolinach” w przeciągu tygodnia zawędrowała na pierwsze miejsce w Podkarpackiej Liście Przebojów. Płyta to
dziesięć utworów w bardzo zróżnicowanej stylistyce od folku po rock przez dancingowe przeboje nawiązujące do lat 70 polskiej muzyki rozrywkowej.
Nikodem choć samo o sobie mówi, że jest głównie perkusistą, to
ten album pokazuje wszechstronność, talent i wielką miłość do muzyki i świata. To świat jest jego największą muzą od lat, a zebrane przez lata doświadczenia i wspomnienia pozwalają mu stale tworzyć.
Występy na żywo to trio wyposażone w banjo, perkusje, kontrabas i skrzypce, i kilka innych instrumentów. Repertuar to głównie piosenki autorskie, ale też nie zabraknie coverów Bob Dylana, Czerwonych Gitar czy tekstów Leopolda Staffa z muzyką od Somethingskiego.
Wspieraja nas : informacja turystyczna w Dukli, eco sounds guitars.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj