PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy dla województwa podkarpackiego na sezon 2022/2023

PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy dla województwa podkarpackiego na sezon 2022/2023

W nowym rozkładzie pasażerowie nadal będą mogli cieszyć się wysokim komfortem podróżowania. Zarówno z i do Rzeszowa, jak i Przemyśla kursować będzie po 14 par pociągów w kategorii InterCity (IC). Wszystkie połączenia pomiędzy Przemyślem a Krakowem i Warszawą będą w kategorii IC. Z kolei na trasie pomiędzy Rzeszowem a stolicą przez Kraków pasażerowie będą mieć do wyboru pociągi IC lub EIP, te ostatnie obsługiwane przez pojazdy Pendolino. Pociąg IC Grottger relacji Przemyśl – Wrocław – Przemyśl zastąpi obecny skład IC Lwów Ekspress.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych i zmiany w kursowaniu

Obowiązujący od 11 grudnia 2022 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Ze względu na prace inwestycyjne planowane przez zarządcę infrastruktury, od września 2023 roku pociągi IC Górski oraz IC Kochanowski będą jeździć trasą alternatywną przez Leżajsk. Od marca do końca sierpnia przyszłego roku pociąg TLK Bieszczady będzie jeździć trasą alternatywną przez Strzyżów i Rzeszów Zachodni. Czasowo będzie zawieszone kursowanie pociągu TLK Wetlina.

Kontynuowane będą prace inwestycyjne na stacji Warszawa Zachodnia, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy. W związku z wprowadzeniem ruchu jednotorowego na linii średnicowej część pociągów będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, Warszawa Śródmieście bądź w skróconej relacji do lub z Warszawy Wschodniej.

Zakup biletów PKP Intercity i informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

PKP Intercity konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży biletów i podróżni mogą je kupić również w aplikacji mobilnej KOLEO oraz na stronie koleo.pl, a także w aplikacji mPay i serwisie e-podróżnik.

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 11 i 12 grudnia br. na dworcach w największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj