14-19 lutego 2023. Zmagań olimpijskich c.d.

Dziś  rozpoczynasię hokejowa rywalizacja w ramach XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych , której Miasto Sanok jest współgospodarzem. Po uroczystym otwarciu, jakie miało miejsce kilka tygodni temu w sanockiej Arenie KLIK, oraz po zmaganiach łyżwiarzy szybkich na Torze Lodowym Błonie, przez najbliższych kilka dni kibicować będziemy młodym hokeistom.
W rywalizacji weźmie udział 8 najlepszych zespołów w kraju w kategorii juniorów. We wtorek, środę i czwartek odbędą się mecze w grupach, a w sobotę i niedzielę półfinały i mecze o miejsca. W fazie grupowej codziennie rozegrane zostanie cztery mecze. Inauguracja już o godz. 8:30.
Serdecznie zapraszamy do kibicowania, szczególnie gospodarzom, czyli drużynie UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok , którzy będą walczyć w grupie codziennie o godz.18:45.
Wstęp na wszystkie mecze bezpłatny.
Relacja live z każdego meczu: https://youtube.com/@oom2023hokej/streams
Półfinały zaplanowano na sobotę, a mecz o 3 miejsce oraz wielki finał w niedzielę o godz.12:30, po którym nastąpi uroczysta dekoracja.
Tuż po zmaganiach hokeistów i ceremonii medalowej, odbędzie się mecz ostatniej kolejki przed fazą „Play off” PLH pomiędzy STS Marma Ciarko STS Sanok a GKS Tychy.
W poniedziałek, po zmaganiach hokejowych, z marszu rozpocznie się kolejna i ostatnia rywalizacja olimpijczyków w naszym mieście – w niezwykle widowiskowej (szczególnie na żywo) dyscyplinie – short tracku.
__________________
Komu będzie ciągle mało wrażeń sportowych, czeka na nas mega zakończenie sezonu na torze lodowym, mianowicie European Individual Ice Speedway Championship – Sanok 2023, czyli Mistrzostwa Europy w „żużlu na lodzie”.
14-19 luty 2023. Zmagań olimpijskich c.d.