5 marca w Bukowsku odbędzie się XI edycja Biegu Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zawodnicy w Bukowsku pobiegną w tym terminie, tak jak cała Polska, aby oddać hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz by aktywnie i rodzinnie spędzić czas.

Z myślą o początkujących biegaczach i rodzinach z dziećmi wyznaczono przyjazną trasę 1963 m Biegu Rodzinnego (dystans odwołujący się do roku śmierci ostatniego, poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek), który staruje o godz. 12:00. Dla aktywnych biegaczy dedykowany jest Bieg Główny na 10 km, w nieco trudniejszych warunkach, startujący o 12:30.

Obydwie trasy wyznaczono na Pogórzu Bukowskim, skąd rozciągają się niezwykle malownicze widoki na Beskid Niski, Góry Słonne oraz Bieszczady. Bieg ma charakter przełajowy- 70% trasy to nawierzchnia mieszana (szuter/droga polna) a 30 % nawierzchnia asfaltowa.

– Imprezę organizujemy zarówno dla doświadczonych biegaczy, jak i dla amatorów, rodzin z dziećmi – miłośników sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji fizycznej każdy ma szansę stanąć na starcie i spróbować swoich sił w Biegu Rodzinnym. Trasy będą dobrze oznaczone i bezpieczne, również dla najmłodszych zawodników- zapewniają organizatorzy

Rejestracja biegaczy odbywa się drogą elektroniczną: https://competitions.timekeeper.pl/bukowsko-biegnie-tropem-wilczym

Zapisy na bieg będą możliwe również w biurze zawodów w Domu Kultury od godz. 9:00 do 12:00. Organizatorzy nie gwarantują jednak dostępności pakietów startowych.

Start i meta biegów zlokalizowana będzie przy budynku OSP w Bukowsku, bufet i dekoracja zawodników w Domu Ludowym.

-Na mecie na każdego zawodnika czekać będzie pamiątkowy medal, ciepły posiłek regeneracyjny oraz nagrody i statuetki dla najlepszych. Ponadto w pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma koszulkę, numer startowy i chip oraz materiały edukacyjne. Bieg Tropem Wilczym w Bukowsku to nie tylko rywalizacja sportowa. Dla biegaczy oraz kibiców przygotowane będą dodatkowe atrakcje: wystawy militarne, historyczne i przyrodnicze, zajęcia kreatywne dla dzieci – informują organizatorzy

W zeszłorocznej edycji na mecie stanęło blisko 200 zawodników. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku, zawodnicy podejmą ponownie marcowe wyzwanie i wystartują w biegu w Bukowsku.

Warto pobiec w Bukowsku!

Organizatorem lokalnym wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej we współpracy z Urzędem Gminy Bukowsko oraz Starostwem Powiatowym w Sanoku. Patronat nad wydarzeniem oraz konkursem historycznym Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie.