Wyjątkowy Dzień Kobiet – fotorelacja

Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca, które posiada ponad stuletnią historię. To niewątpliwie jedno z najpopularniejszych świąt w naszym kalendarzu. Zgodnie ze zwyczajem, 8 marca panowie składają paniom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im mały upominek.

8 marca w Centrum Usług Senioralnych w Sanoku panie obchodziły swoje święto. W tym dniu, to właśnie kobiety są najważniejsze, dlatego należało jak najhuczniej uczcić ten wyjątkowy dzień. Z tej okazji w CUS obyło się nadzwyczajne wydarzenie, panie mogły podziwiać na scenie wspaniałych tancerzy, muzyków oraz wokalistki. Ponadto każda z pań otrzymała upominek w postaci ręcznie wykonanego kwiatka.

– 8 marca obchodzimy magiczne święto – święto Kobiet, święto magiczne, bowiem w tym dniu w kwiaciarniach znikają wszystkie kwiaty, szczególnie te, które są na promocjach. Oczywiście jako mężczyźni, doskonale wiemy, że wolałybyście panie, aby w tym czasie pustoszały sklepy jubilerskie, ale powiedzmy sobie szczerze cytując słowa wieszcza „Każda kolia złota, jest jak garść błota – przy tulipanie z plastikowego dzbana od uśmiechniętego pana” – tak w imieniu organizatorów Dnia Kobiet powitał wszystkie zgromadzone panie Wojciech Pajestka.

Po raz pierwszy w towarzyskie Wojciecha wystąpił Nikodem Czapla, który był nieco stremowany swoją rolą – konferansjera. Niezwykły pokaz artystyczny zaprezentowała bardzo znana, a zarazem lubiana Formacja Tańca Towarzyskiego Flamenco. Zespół działa przy Sanockim Domu Kultury już od 32 lat. Założycielem, instruktorem i choreografem jest Wiesława Skorek. Zespół w swoim repertuarze ma tańce standardowe czy latynoamerykańskie. Formacja zaprezentowała fragmenty programu karnawałowego.

Między występami niezawodny duet Pajestka – Czapla rzucał aforyzmy na temat kobiet, co wywołało na widowni salwy śmiechu. Znakomitym występem popisała się Ryszarda Zadarko, która swoim operowym głosem zaśpiewała piosenki: „Kwiaty Hiszpanii” oraz „O sole mio”. Swoje umiejętności zaprezentowali również niezwykle uzdolnieni uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowskiej. Na scenie wystąpił Mateusz Neckar oraz Adam Fedak – uczniowie klasy akordeonu Andrzeja Smolika. Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka złożył wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

– W tym szczególnym dniu, wszystkim Paniom składam najszczersze życzenia życia, zdrowia, pogody ducha, uśmiechu, spełnienia marzeń, samych cudownych i szczęśliwych chwil. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, dobro i miłość. Niech dzień kobiet nie kojarzy się tylko w tym dniu, niech trwa cały rok. Wszystkiego co najpiękniejsze, pozytywnego spoglądania w przyszłość oraz realizacji wszystkich zamierzeń w życiu prywatnym i zawodowym. Niech uśmiech rozpromienia Wasze twarze, bądźcie szczęśliwe – powiedział burmistrz.

Na scenie nastąpiła mała zmiana pokoleniowa. Swoje talenty zaprezentowali słuchacze Studium Muzycznego przy Sanockim Towarzystwie Muzycznym: Ryszard Kozimor oraz ks. Władysław Pucia w towarzystwie wokalistki Heleny Urbańczyk, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania znanych i lubianych utworów. Najserdeczniejsze życzenia złożył również Piotr Mazur, naczelnik wydziału promocji i kultury ze Starostwa Powiatowego w Sanoku.

– Dziękuję, za to, że wnosicie kolor w nasze życie, że nosicie ciepło, miłość, serdeczność i uprzejmość, za to, że się nami opiekujecie, kiedy tego potrzebujemy, za to, że jesteście obok nas, bo wtedy jest nam lepiej i przyjemniej. Życzę wam miłości, byście były doceniane i spełniały swoje marzenia – mówił.

Policealna Szkoła Medyczna im. Anny Jenke przygotowała dla pań niespodziankę w postaci peelingu dłoni, masażu i manicure. Natomiast uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku wręczyli każdej kobiecie kwiaty, przygotowane przez uczniów z kierunku hotelarstwa z ZS nr 1, uczestników Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu, wolontariuszkę Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sanoku – Annę Kopacz oraz uczniów ZS nr 5 w Sanoku. Organizatorami wydarzenia było: Powiatowe Centrum Wolontariatu na czele z Czesławą Kurasz – prezes, Centrum Usług Senioralnych, Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Obsługę logistyczną oraz kelnerską przygotowali uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku. Organizacja bankietów okolicznościowych oraz imprez masowych to jedna z wielu umiejętności, jakie posiadają uczniowie Zespołu Szkół nr 1 kształcących się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych i technik logistyk. O wysoki poziom i sprawny przebieg prac zadbały Agata Wójcik oraz Janusz Rudy.

dcz