Uzyskaj wsparcie medyczne z receptą online

 

Lekarze przyjmują pacjentów nie tylko w gabinetach podczas spotkań w cztery oczy, ale i w ramach porad przez Internet. Często ta druga forma kontaktu jest dla pacjenta wygodniejsza, gdyż może odbyć się o dowolnej porze bez wychodzenia z domu. Co ważne, podczas każdej wizyty zdalnej pacjent może liczyć na potrzebne mu recepty i ewentualne zwolnienie lekarskie. Wszystkie zalecenia od lekarza można później sprawdzić z poziomu Internetowego Konta Pacjenta. Dowiedz się więcej na temat e recepty i sprawdź, jak można pozyskać receptę elektroniczną.

1. Kto może skorzystać z recepty online?

2. Recepta online od specjalisty w kilka minut

3. Recepta na Internetowym Koncie Pacjenta

Internetowe Konto Pacjenta przedstawia wszelkie zalecenia od lekarzy i e recepty NFZ. Na koncie pacjenta można sprawdzić również recepty wydawane przez lekarzy specjalistów w czasie teleporad. Dzięki temu e recepta to rozwiązanie, które szybko zyskuje na popularności. Korzystanie z niej sprawia, że wiele problemów zdrowotnych można rozwiązać błyskawicznie bez potrzeby umawiania się na tradycyjną wizytę w przychodni. Co warto wiedzieć o recepcie online? Jak z niej skorzystać i wykupić przepisane leki?

Kto może skorzystać z recepty online?

Elektroniczna recepta to odpowiednik recepty w formie tradycyjnej. Można zrealizować ją w dowolnej aptece bez konieczności dopłacania. Jeśli chodzi o rozwiązanie, jakim jest e-recepta, lekarz może bowiem zastosować refundację przewidzianą przez NFZ dla danego pacjenta. W przypadku recepty papierowej i elektronicznej obwiązują takie same zniżki. Dzięki temu receptę online może zamówić nawet pacjent, któremu zależy na oszczędnościach. Po wypełnieniu formularza zdrowotnego i pozytywnej weryfikacji kwestionariusza pacjent otrzymuje e receptę. Całość trwa zaledwie kilka minut.

Wypełnienie formularza medycznego w celu uzyskania e recepty online jest możliwe w przypadku wszystkich osób pełnoletnich na stronie telemedi.com. Jeśli lekarz wydający e recepty stwierdzi przeciwwskazania zdrowotne, wyda pacjentowi kod e-recepty na inny lek lub zaleci dodatkowe badania i wizytę stacjonarną.

Recepta online od specjalisty w kilka minut

W celu uzyskania e-recepty NFZ wystarczy uzupełnić prosty formularz. Wskazuje się w nim, komu potrzebna jest recepta przez Internet i dlaczego. W przypadku nagłego zachorowania pacjent uzyska w ten sposób antybiotyki. Równie dobrze może nabyć kod do recepty na leki stosowane w przewlekłych schorzeniach, po przedstawieniu historii choroby i zaleceń z poprzednich wizyt.

Gotowa e recepta jest dostępna po otrzymaniu informacji SMS lub mailowej. W przypadku antybiotyków recepta ważna jest przez 7 dni od wystawienia i jest to wyłączny czas, by zrealizować e receptę. Wypisanie recepty online na inne leki umożliwia ich wykupienie w ciągu 30 dni. Wystawiona recepta może być zrealizowana w aptekach na terenie całego kraju bez spełniania dodatkowych warunków.

Recepta na Internetowym Koncie Pacjenta

Do realizacji recepty wystawionej przez Internet służy specjalny 4-cyfrowy kod podawany przez lekarza. Kod jest dostępny w Internetowym Koncie Pacjenta, gdzie znajdują się również inne dane związane z wizytami lekarskimi. Dzięki temu pacjent może zapoznać się z wszelkimi zaleceniami medyka i wykupić receptę, nawet gdy przypadkowo zgubi kod dostępu. Co ważne, dostęp do panelu Internetowego Konta Pacjenta jest bezpłatny. Wystarczy założyć profil zaufany, by korzystać z IKP bez żadnych ograniczeń. Może to zrobić każdy pacjent pełnoletni, a w przypadku dzieci – może dodatkowo przypisać je do swojego konta.

Uzyskaj wsparcie medyczne z receptą online

1 KOMENTARZ

  1. W innych miastach można zapisać się na wizytę w gabinecie on-line. W innych miastach nie ma problemu z uzyskaniem recepty on-line. W innych miastach można nawet umówić wizytę na daną godzinę i to działa. Dlaczego w Sanoku tak nie można? Panie dyrektorze – czy wie pan co to jest organizacja pracy? Dlaczego pewne rzeczy dobrze funkcjonują w przychodni na JP II, a nie funkcjonują w przychodni na Lipińskiego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj