Pierwszy inwestor w Spółce Hydro Sanok

Pierwsza w Polsce samorządowa spółka wodorowa Hydro Sanok pozyskała inwestora – firmę Hynfra, i rozpoczyna swoje działania. Celem jest całkowita transformacja systemu energetycznego miasta Sanok z udziałem OZE i odnawialnego wodoru – poinformowały władze miasta we wtorek podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Hydro Sanok – pierwsza samorządowa spółka wodorowa – podpisała umowę z inwestorem, firmą Hynfra. Wartość projektów dekarbonizacyjnych planowanych w Sanoku to 1,5 mld zł.

Dzięki dogodnym uwarunkowaniom geologicznym oraz infrastrukturalnym, Sanok jest doskonale przygotowany do realizacji projektu wodorowego, który będzie obejmował przede wszystkim: utworzenie własnych źródeł wytwórczych energii elektrycznej – instalacji fotowoltaicznej, instalację nowoczesnej pompy ciepła obniżającej emisje dwutlenku węgla oraz gazów cieplarnianych przy równoczesnym zwiększeniu produkcji energii, budowę magazynu energii i ciepła, budowę instalacji do elektrolizy wodoru, budowę stacji tankowania wodoru i szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, innych instalacji pomocniczych.

3 KOMENTARZE

 1. „samorządowa spółka” to już wiadomomo kto zarobi. Szwagry na kierowników, ciotki do dyrekcji itd itd a za wszystko zapłaci zwykły Kowalski. Pamiętajcie ze polityk jest jak świnia z tą różnicą że świnia wie kiedy odjeść od koryta.

 2. W UK potrafili utajnić dokumentację związaną ze śmiercią Sikorskiego na kolejne 50 lat – a chyba nie powinni mieć nic do ukrycia. Spółka hydro a w zasadzie zarząd już pobiera wynagrodzenia. Jedną z osób w zarządzie Hydrosan jest pani Śreniawska. Żródło wujek google – PRZEWODNICZĄCA RADY NADZORCZEJ AUTOSANU od czerwca 2020 kiedy to jeszcze była szefową MPK w Kielcach. Radna PiS w sejmiku województwa świętokrzyskiego i prezes jednej z największych polskich spółek zbrojeniowych,

  lipiec 2021

  władze Polskiej Grupy Zbrojeniowej wybrały nowego prezesa spółki Mesko. Będzie nią kierowała Elżbieta Śreniawska, radna świętokrzyskiego sejmiku i prezes kieleckiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

  Na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, opublikowane są oświadczenia majątkowe radnych Sejmiku. Wśród nich znaleźliśmy oświadczenie majątkowe za 2021 rok, Elżbiety Śreniawskiej, radnej, a od lipca ub. roku prezes Zarządu Zakładów Mesko w Skarżysku-Kamiennej.

  Co wpisał w swoje oświadczenie Elżbieta Śreniawska, radna, prezes Zarządu Mesko w Skarżysku-Kamiennej (od 27 lipca 2021 r.)

  Dochody – 523.928 zł (łącznie)

  W 2021 roku miała dochody z dziesięciu źródeł:

  1. Mesko S.A. (od lipca ub. roku) – 213.677,00 zł

  2. MPK Kilece – 147.429,46 zł

  3. ZEC sp. z o.o. Starachowice – 23.162,37 zł

  4. Autosan sp. z o.o. Sanok – 40.079,24 zł

  5. Sannort sp. z o.o. – 4.400,00 zł

  6. IGKM – 23.420,00 zł

  7. ZUS – 45.660,49 zł

  8. Dieta Sejmik – 25.123,44 zł

  9. Rada Programowa TVP – 676,00 zł

  10. Kieleckie Autobusy Sp. pracownicza – 300,00 zł

  Samochody – Mercedes z 2015 r., Jeep z 2015 r. – 5% współwłasność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj